Hurbanova-strom-neorezaný

Zodpovednosť za riešenie: Stará Turá

Vyriešený
meno
zdeno 17. októbra 2020

Dobrý deň, prosím o vyriešenie problému nebezpečných (neorezanych) stromov na parkovisku. Hrozí poškodenie a/ alebo znečistenie (od živice) áut. Prípadný výrez s hradenie novými drevinami.

18. október 2020

Jan Durec

Hurbanova-strom-neorezaný

Keď ten strom zasiahne auto,alebo osobu, dieťa až potom sa to bude riešiť?To je problém odstrániť? Kto bude platiť škodu ak to poškodí vozidlo? Všetci parkujú na opačnej strane kôli bordelu zo stromov živica atd... a my máme kde parkovať na tráve? Ďakujem
22. október 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Dané dreviny v tejto lokalite sú skutočne problematické, vzhľadom na vybudované parkovisko (nečistoty) i blízkosť obytného domu (poškodenie chodníkov). Zároveň spracovanie podkladov k výrubom drevín nie je jednoduchý proces, keďže musia byť splnené náležitosti z pohľadu legislatívy. V tomto týždni prebehlo priamo na danom mieste konanie ohľadom výrubu za prítomnosti občanov. V súčasnosti je dané konanie prerušené. V najbližšom období dôjde tiež k stretnutiu kompetentných občanov s vedením mesta, kde bude daný postup ako aj navrhované riešenia prediskutované. O ďalšom postupe bude mesto informovať.
Kto? Odd. výstavby, územného plánu a životného prostredia MsÚ Stará Turá

Mgr. Miroslav Krč, MsÚ Stará Turá
26. február 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
problematický strom bol z tohto priestoru odstránený. Oddelenie výstavby, územného plánu a životného prostredia MsÚ Stará Turá pracuje na ďalších krokoch k ostatným drevinám v tomto priestore.

Mgr. Miroslav Krč, MsÚ Stará Turá

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania