Družstevná-znečisťovanie-ovzdušia

Zodpovednosť za riešenie: Stará Turá

Vyriešený
meno
Mário Rais 28. januára 2021

Dlhodobo každý rok na Družstevnej ulici hlavne v zimnom období neskutočný smrad z pálenia odpadu, plastu, handier, gumy, lakovaného dreva z okien či podobne. Nie je možné vetrať ! Dlhodobý problém ktorý viac krát riešila aj MSP. Doposiaľ žiadne konkrétne riešenie. Žiadam kompetentných o preverenie situácie a okamžité riešenie.

12. február 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, pán Rais,
v prípade, že dôjde vo zvýšenej miere k zadymovaniu, príp. zápachu z kúrenia v prípade spaľovania takéhoto odpadu v spotrebičoch na tuhé palivo je potrebné bezodkladne kontaktovať Mestskú políciu, aby v spolupráci s oznamovateľom sa snažili vinníka dohľadať. Na základe Vášho podnetu bola mestská polícia upozornená na pretrvávajúci problém a bude vo zvýšenej miere monitorovať Družstevnú ulicu. Zároveň v prípade, že opätovne nastane takáto situácia kontaktujte aj pracovníkov MsÚ na oddelení výstavby, územného plánu a ŽP, ktorí Vám podajú informácie, kde sa môže občan obrátiť na riešenie, nakoľko kompetencie mesta sú v oblasti vykurovania domov v súkromnom vlastníctve veľmi nízke.

Mgr. Miroslav Krč, MsÚ Stará Turá

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.