Nebezpecna plocha pre deti

Zodpovednosť za riešenie: Stará Turá

V riešení

Dobry den, chcem vediet ci sa po zruseni tohto ihriska z plochy neda urobit aspon miesto na bicyklovanie pre deti. Mam na mysli vyasfaltovanie aspon krizom zopar chodníkov, doplnit par laviciek, este 1 kos, dosadit par stromcekov, pripadne doplnit 1-2 lampy, nemusela by to byt draha zalezitost. Nech sa vsetko deti nestretavaju na tieto ucely nevhodnom namesti. Alebo je nejaka vizia co s priestorom? Ihrisko je uz nebezpecne. Dakujem.

20. apríl 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
každý rok pracovníci Technických služieb Stará Turá demontujú jedno prípadne dve (podľa veľkosti) staré ihriská v meste. Takáto likvidácia si vyžaduje odstránenie starého zariadenia, odstránenie a recykláciu betónov (ktorých je neúrekom), navozenie hliny a zatrávnenie plochy.
V minulom roku sa takýmto spôsobom likvidovali staré ihriská na Ul. Hurbanovej medzi bytovým domom 137 a Mýtnou 144. V tomto roku ešte nebolo presne vybrané ihrisko, ktoré sa bude likvidovať, takže technické služby na Váš podnet môžu vybrať práve toto ihrisko. Je pravdou, že staré ihriská predstavujú pre deti určité nebezpečenstvo, ale nie je v silách technických služieb zlikvidovať všetky naraz, pretože likvidácia jedného ihriska stojí mesto cca 2000 € (v závislosti na množstve betónu, ktorého likvidácia je najdrahšia).
Využiť Vami spomínaný priestor na kvázi dopravné ihrisko, technické služby neodporúčajú. Na takúto investičnú akciu nemá mesto v tomto roku vyčlenené finančné prostriedky. Len samotné asfaltovanie priestoru by bolo finančne veľmi náročné. Na pripravenú betónovú plochu je to cca 15 €/1 m2. Tu by bolo potrebné vyspravenie a dobetónovanie plochy. Na takýto účel sa ponúka asfaltové ihrisko na Ul. Mierovej. Už v minulom roku i v tomto roku technické služby i mesto hľadajú grantové výzvy, cez ktoré by bolo možné získať peniaze na realizáciu dopravného ihriska na tejto ploche.

Jana Vráblová, Technické služby Stará Turá
20. apríl 2015

Marek

Dakujem za odpoved, skor som mal na mysli taky mensi parcik, miesto na oddych a posedenie v tieni. Bola by skoda tento priestor uprostred peknej lokality nechat tak. Mozno zostanu nejake financie z rekonstrukcii komunikacii. Ale inak aj dopravne ihrisko je super, len ten priestor na Mierovej sa mi zda mensi.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.