Suché stromy

Zodpovednosť za riešenie: Iný subjekt

V riešení

Na ceste Stara Tura - Sus sa v lese nachadza 20-30 suchych stromov ktore ohrozuju zdravie a majetok turistov, cyklistov i vodicov. Stav pretrvava niekolko rokov bez akehokolvek riesenia. Niektore stromy boli oznacene cervenou farbou na vyrub. Napr. vcera tj 12.9.2016 odpadol z jedneho zo stromov na vozovku suchy tazky konar. Nastastie tentokrat bez nasledkov.
Ziadame o napravu.

21. september 2016

Odpoveď samosprávy

Stromy na fotografii sa nachádzajú na súkromných parcelách ktoré spravujú Lesy SR a v prípade brehových porastov aj Povodie Váhu. Na lesných pozemkoch mesta Stará Turá pri ceste do Súša nie sú momentálne evidované odumreté stromy, nakoľko sa v minulom roku vykonala v časti Dúbrava (dielce 13,14) výchovná i obnovná ťažba v rámci ktorej boli prednostne odstraňované netvárne a choré jedince.
O Vášom podnete však, budeme informovať príslušný Lesný úrad Nové Mesto nad Váhom.



Ing. Ivan Durec, riaditeľ LESOTUR, s. r. o.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.