Chýbajúci chodník

Zodpovednosť za riešenie: Stará Turá

V riešení
meno
tomino 18. októbra 2016

Prosím o dobudovanie chýbajúceho chodníka na ulici Štúrovej. Kedže práve prebiehajú výkopové práce na Korei, bolo by efektívne využiť tento čas na prepojenie spodnej a vrchnej časti korei chodníkom.

Jedná sa o veľmi nebezpečný usek cesty , z každej strany je križovatka, plus neprehľadná zákruta. Autá tam dosahujú veľké rýchlosti v oboch smeroch a chodci sa nemajú kde vyhýbať. Daným úsekom chodia deti do školy, aj mamičky s kočíkmi i ostatný chodci. V prípade že v oboch smeroch ide auto, chodec sa nemá kde uhnúť, ludia uskakujú do trávnika. V zime keď je sneh sa tu majú problém vyhnúť autá, chodec tu už riskuje život a zdravie.

Keďže sa nejedná o náročnú stavbu, ide o krátky úsek chýbajúceho chodníka a je tam aj voľné miesto popri ceste, určite bynemal byť problém tento chodník dobudova

24. október 2016

Odpoveď samosprávy

Každý rok sa z rozpočtu vyčleňujú financie na rekonštrukciu mestských komunikácií. Vždy sa realizuje 1 úsek v priľahlých častiach a 1 úsek (prípadne viac menších) na Starej Turej. Na tento rok bol vybraný úsek na Ul.Hviezdoslavovej, kde sa tiež už dlhé roky "tlačí pred nami problém" s nedoriešeným chodníkom pred rodinnými domami a tiež ako prístup na detské ihrisko. Nie je to teda len otázka času ale hlavne financií. Vašu požiadavku postúpime na najbližšiu komisiu výstavby, kde treba doriešiť celkovo situáciu o ktorej píšete (náväznosti na priechody pre chodcov atď).


Ing. Jana Vráblová, riaditeľka TSST
09. máj 2017

tomino

Pol roka prešlo a žiadna riešenie tu nebolo zverejnené tak znovu pripomienka.

Pevne verím že peniaze sa nájdu nakoľko mesto vydláždilo dva široké vjazdy do kvetinárstva IRIS z bočnej strany tak by mohlo nájsť pár eur aj na 100m chodníka, poprípade ho vybudovať zo starej dlažby ktorá bola v pešej zóne. Ak už by nemal kto to robiť tak treba využiť poberateľov dávok tak ako to robia aj iné mestá, možno by boli chodníky aj na Šturová ulica v zime odhrnutá a teraz pozametaná.

Ďakujem

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.