ZŠ - bočný vchod

Zodpovednosť za riešenie: Stará Turá

V riešení

Zaslal: Marek, 25. mája 2017

Dobrý deň,
bolo by možné upraviť bočný vstup do ZŠ Komenského? Stačilo by kúsok žltej čiary priamo okolo chodníka pri bránke a ideálne aj priechod pre chodcov. Pribudli parkovacie miesta, ale väčšina ľudí má pocit, že autom sa dá zastaviť iba pri bránke. Ohrozuje to všetky deti, cez auto ich nieje vidno. Možno by to mala byť len jednosmerná ulica.
Ďakujem.

01. jún 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
bočný vchod do areálu ZŠ Komenského bol zriadený počas prestavby špeciálneho pavilónu ZŠ na MŠ. To že zostal zachovaný z dopravného riešenia nie je vhodné. Do areálu je hlavný vstup a ten sa má využívať. Mesto má zámer v priestore kotolne po jej odstránení, keďže už stratila význam, vybudovať komunikáciu s odstavnými plochami, tak aby vodič – rodič mohol bezpečne zastať zaviesť dieťa cez hlavný vchod do priestoru ZŠ a plynule odísť na MK.
Najskôr bude potrebné spracovať štúdiu, ktorú musíme odsúhlasiť dopravným inšpektorom a následne pristúpime k búraniu kotolne a realizácii zámeru. Je to časovo a najmä finančne náročná investícia, ktorá musí byť tiež schválená MsZ.
Avšak dopravná situácia pri ZŠ Komenského sa bude realizovať v priebehu roku 2017. Už teraz je v prípravnej fázy zadaný a objednaný projekt spracovania dopravného riešenia na spomínanej komunikácii s návrhom jednosmernej ulice. Tieto projektové riešenia boli zo strany mesta Stará Turá zadané na základe požiadavky od občanov a vedenia školy.


Ing. Jana Mináriková, vedúca odd. výstavby, ÚP a ŽP, MsÚ
Jaroslav MARTINUS, organizačné odd., MsÚ

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.