Parkovanie pred križovatkou Hurbanova ulica

Zodpovednosť za riešenie: Stará Turá

V riešení

Zaslal: Lukas, 29. októbra 2018

Dobry den,
Opakovane sa stava, ze na krizovatke Hurbanova (vedla Matrasu) smerom ku vchodu k 2. ZS, stavaju v krizovatke bud osobne auta alebo ako je na fotke vidiet, skuter (Co je v protiklade podla zakona o cestnej premavke zákon č. 8/2009 Z.z, , § 25, Vodič nesmie zastaviť a stáť, pismeno d)). Vyjazd z tejto krizovatky vdaka takto odparkovanym autam je problematicky. Dana cesta (od ZS) je pomerne uzka, vdaka takto odparkovanym autam/skutrom nie je mozne sa zaradit vpravo, cim je skomplikovany jednak vyjazd na "velku" Hurbanovu, zaroven aj vyhybanie sa vozidlam, ktore z "velkej" Hurbanovej odbocuju. Poprosil by som o riesenie. Dakujem

31. október 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet, majiteľa skútra sme riešili v zmysle zákona a skúter si preparkoval.

MsP Stará Turá
31. október 2018

Lukas

Dobry den,

dakujem Vam a ocenujem relativne rychle vyriesenie. Kazdopadne ale dany podnet nebol zamerany len na tento konkretny pripad (skuter). Ako som pisal v povodnom podnete, opakovane tam stoja aj auta, co je v danej krizovatke mozno vacsi problem ako samotny skuter. Preparkovanie naozaj neriesi dany problem. Preto by bolo fajn, riesit veci koncepcne a nie jednorazovo. Dakujem.
13. november 2018

Odpoveď samosprávy

Problém s parkovaním a státím v križovatke na Hurbanovej ulici, budeme riešiť v spolupráci s MsÚ po zrealizovaní projektu obnovy dopravného značenia a revitalizácii priľahlých vnútroblokov a parkovísk.
Úprava a realizácia dopravného značenia na Ul. Hurbanova sa bude realizovať v roku 2019. Projekt úpravy dopravného značenia je spracovaný.



MsP Stará Turá
Jaroslav Martinus, MsÚ Stará Turá

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.