Hurbanova-strom-napadnutý

Zodpovednosť za riešenie: Stará Turá

Vyriešený

S nesmiernou ľútosťou musím konštatovať, že rarita Starej Turej lipa uprostred cesty je napadnutá drevokaznou hubou. Prosím o odborný posudok ako naložiť s potencionálne nebezpečným stromom.

20. október 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
06. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
Váš podnet sme konzultovali s pracovníkmi spoločnosti Lesotur Stará Turá, ktorí preskúmajú celkový stav stromu a následne rozhodne o postupe Oddelenie výstavby, územného plánu a ŽP.

Mgr. Miroslav Krč, MsÚ Stará Turá
06. november 2019

Libor Milata

Ďakujem. Verím, že všetko dobre dopadne.
28. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
pre posúdenie zdravotného stavu strom dala m. p. o. Technické služby Stará Turá vypracovať odborný arboristický posudok, ktorý ukázal, že je strom napadnutý hubou v takom rozsahu, že bolo potrebné jeho zrezanie. Strom bol zrezaný pracovníkmi Technických služieb mesta Stará Turá.

Mgr. Lívia Boorová, vedúca kancelárie primátora

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania