Neupravené chodníky

Zodpovednosť za riešenie: Stropkov

Vyriešený

Zaslal: Jaroslav , 05. februára 2017

V priebehu minulého týždňa sa v meste začalo s vývozom snehu. Ide o odstraňovanie následkov kalamitnej situácie, ktorú spôsobilo výdatné víkendové sneženie pred dvoma týždňami. Pýtam sa, kedy sa začne z odstraňovaním snehu na chodníkoch, aby sa ľudia nebrodili po vode.Takto vyzerá chodník na ulici Hrnčiarskej, ale myslím, že obdobne je to aj na Matici slovenskej. Je taký veľký problém pre technické služby, promtne zareagovať keď je vonku odmäk poslať multikáru s radlicou, aby prebehla po chodnikoch a odstránila snežnú kašu aj s vodou?

14. február 2017

Odpoveď samosprávy

Vzhľadom na kapacitné možnosti strojového vybavenia podniku Služba sme sa po miernom oteplení sústredili na ulice v centre mesta, kde prebehol aj vývoz nahrnutého snehu. Podobné úseky nie je možné odhŕňať speciálne upraveným mechanizmom na dlažbu, ktorý má gumový spodok radlice. Kašovitý sneh bol odhŕňaný mechanizmom Hyundai s celokovovou radlicou. Opakujem, že v čase, kedy bol tento podnet nahlásený, sme sa zamerali na centrum mesta, až neskôr boli odhŕňané aj chodníky ďalej od centra.

Dušan Lukáč, vedúci strediska Služba, m.p.

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.