Aktualizovať podnet
Značka zákaz státia

Nahrajte obrázok aktualizácie podnetu:

Vaše meno:

Váš e-mail:

Koľko je jedna plus jedna? (zadajte číslo):


   alebo   ísť späť


Pomoc

Pomocou nasledovného dialógu nás môžete upozorniť na akúkoľvek zmenu príslušného podnetu, či už sa jedná o jeho nápravu, alebo naopak zhoršenie daného stavu.

Značka zákaz státia

Zodpovednosť za riešenie: Stropkov

Vyriešený

Zaslal: Jana Fiľarská, 28. augusta 2017

Pri vstupe k bytovému domu č. 320 a ďalším dvom bytovým domom na ulici Akad. Pavlovej je osadená dopravná značka zákaz státia. Naproti je osadená opäť taká istá značka. Kde končí zákaz státia prvej značky? Cesta nie je prerušená žiadnou križovatkou, alebo iným značením, ktoré by naznačilo ukončenie zákazu státia.

04. september 2017

Odpoveď samosprávy

Zákaz státia prvej značky končí na najbližšej križovatke. V našom prípade ide o križovatku pred obytným domom č. 1320. Križovatkou je podľa § 2, ods. 2, písm. j) Zákona č. 8/2009 Zb. o cestnej premávke miesto, v ktorom sa cesty pretínajú alebo spájajú, čiže križovatkou je aj miesto, ktoré nemusí byť upravené dopravným značením.

Marián Harmada, náčelník Mestskej polície
24. september 2017

Jana Fiľarská

Ďakujem za odpoveď. Spomínaná križovatka je veľmi malá a problematická. Dve vozidlá sa tam nezmestia. Záleží od ochoty vodičov, kto komu ustúpi. Dve vozidlá sa nezmestia ani na ceste v okolí domu č. 320, kde sú často odstavené vozidlá na dlhší čas, ako je nevyhnutné. Obísť také vozidlo je nemožné, čím sa obmedzuje plynulosť cestnej premávky a bráni sa prípadnému prejazdu sanitky a pod. Neuvažuje mesto o vytvorení jednosmerky, alebo aspoň osadenia ďalšej značky zákaz státia za spomínanou križovatkou? Navyše, čo je dosť nešťastné, križovatka a cesty sú miestom hrania sa pre deti.

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.