Okružná-vertikálna značka-chýbajúca

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Stupava

Vyriešený
meno
Darina 19. októbra 2020

Lokalita: Obytný súbor Zipava (Okružná ul.)

Problém: Vonkajšie parkovacie státie - pozemok s parc. č. 284/54, ktorého vlastníkom je mesto Stupava, je síce horizontálne označené ako miesto pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím, avšak vertikálna dopravná značka IP16 tam umiestnená nie je.

Otázka: Je takýto spôsob značenia v súlade s § 58 ods. 2 Vyhlášky MŽP SR č. 532/2002 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o všeobecných technických požiadavkách na výstavbu a o všeobecných technických požiadavkách na stavby užívané osobami s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie v z. n. p.?

21. október 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Požiadal som kompetentných o vyjadrenie. Po jeho obdržaní Vás budem informovať.

S pozdravom
Peter Kubička, za MsÚ Stupava poverený riešením podnetov občanov v aplikácii Odkaz pre starostu pre Stupavu
26. november 2020

Darina

Dobrý deň pán Kubička, od zadania podnetu ubehli 4 týždne. Nie je to podľa Vášho názoru dostatočne dlhá doba na to, aby sa niekto z kompetentných vyjadril k tomuto podnetu resp. priamo podnikol kroky vedúce k náprave? Mestu Stupava nezáleží na pozemkoch, ktoré sú v jeho vlastníctve resp. nemá záujem riešiť stacionárne parkovanie pre občanov s ťažkým zdravotným postihnutím? Je prinajmenšom zaujímavé, že si to nevšimli a neriešili páni z MsP, ktorí v tejto lokalite pravidelne vysedávajú na terase.
27. november 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, pani Chmurna,
ďakujem za pripomenutie. Požiadal som opäť kompetentných o vyjadrenie. Po jeho obdržaní Vás budem informovať.

S pozdravom
Peter Kubička, za MsÚ Stupava poverený riešením podnetov občanov v aplikácii Odkaz pre starostu pre Stupavu
30. november 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
obdržal som vyjadrenie z Referátu dopravy:
"Chýbajúce značky boli objednané – obj.196/2020
https://zmluvy.egov.sk/data/MediaLibrary/241/241802/Objednavka_c_196_2020_Znacenie_sk_26_10_2020.pdf"

S pozdravom
Peter Kubička, za MsÚ Stupava poverený riešením podnetov občanov v aplikácii Odkaz pre starostu pre Stupavu
01. december 2020

Darina

Ďakujem za informáciu. Škoda len, že tieto náklady nie je možné preniesť na toho, kto pôvodnú dopravnú značku (majetok mesta) svojvoľne odstránil.
23. január 2021

Ľubica

Dobrý deň pán Kubička, kedy bude osadené vertikálne dopravné značenie IP 16 na vonkajšom parkovacom státí - parcela č. 284/54 na Okružnej ulici pred prevádzkarňou Bella Cafe, ktorú pred rokmi niekto zámerne odstránil, aby tak mohli majitelia a zákazníci tohto podniku cielene využívať spominané parkovacie státie, ktoré patrí mestu a je určené výhradne pre občanov s obmedzenou schopnosťou pohybu? Predpokladám, že objednané značenie už určite dorazilo, avšak osadene stále nie je.
25. január 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
po obdržaní vyjadrenia kompetentných Vás budem informovať.
08. marec 2021

Darina

Dobrý deň pán Kubička, podnet bol zadaný 19/10/20 (tzn. pred cca 4,5 mesiacmi) a vertikálna dopravná značka bola objednaná 26/10/20. Vyjadrili by ste sa prosím, kedy bude táto dopravná značka na pozemku vo vlastníctve mesta Stupava osadená, aby to bolo v súlade s platnou legislatívou? Vopred ďakujem.
08. marec 2021

Henrieta Belánska

Lubica Rostasova, toto uz skutocne prehanate. Nestaci ze nas pravidelne udavate kde sa len da, mame neustale kontroly, neopravnene fotografujete nasu prevadzku a okolie. Teraz ste nas krivo obvinila zo zamerneho odstranenia znacky, aby sme mohli vyuzivat parkovacie miesto!!!! Dolozte dokaz / fotografii nasej prevadzky a okolia mate dost /, alebo sa okamzite ospravedlnte. Vy a Darina Chmurna uz neviete, co by ste este vymysleli, kedze vase udania Vam nevychadzaju, pretoze sa nezakladaju na pravde, rovnako ako toto so znackou.
10. marec 2021

Darina

Dobrý deň pán Kubička, dopravná značka na pozemku vo vlastníctve mesta je osadená, takže je to v poriadku. Zostáva dúfať, že toto dopravné značenie budú rešpektovať aj miestni podnikatelia (vrátane ich zákazníkov), ktorí sa oboznámili s pojmom "social responsibility" a podľa neho aj konajú resp. konať budú. Mnou zadaný podnet je vyriešený a preto ho navrhujem zavrieť. Na záver by som sa rada poďakovala za spoluprácu všetkým tým, ktorí boli nápomocní pri jeho riešení.
10. marec 2021

Henrieta Belánska

P. Chmurna ja dufam, ze v zmysle vyssie uvedenych odporucani zacnete od seba a budete respektovat miestnych podnikatelov. Pekny den

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania