Parkovanie Zipava

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Stupava

Vyriešený
meno
Matej Sedláček 19. novembra 2015

Dobry den, minulu zimu nam (mne a dalsim dvom susedom) pri odhrnani snehu pluh odtrhol parkovacie tycky (Okruzna ulica, obytny komplex Zipava). Asi 3-4x som kontaktoval TSS, aby nam to opravili (osadili nanovo), no napriek opakovanym prislubom sa dodnes nic nevyriesilo. Z tohto dovodu nam na parkovacich miestach v nasom vlastnictve opakovane parkuju cudzie vozidla, ktore mestska policia odmieta odtiahnut s odovodnenim, ze parkovisko nie je oznacene ako sukromne. Uvitali by sme, keby nam mesto ako jediny spolocnik TSS pomohlo zjednat napravu v tejto veci, a to osadenim odtrhnutych parkovacich tyciek a/alebo oznacenim dotknutych parkovisk v obytnom komplexe Zipava ako sukromne parkoviska. Dakujem, Matej Sedlacek

01. december 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, po konzultácii s ORPZ-ODI sa jedná sa o nepovolené zariadenie, nakoľko ORPZ-ODI v Malackách neschválilo toto zariadenie a nie je určené ani cestným správnym orgánom mesta Stupava. Na túto skutočnosť nemá ani vplyv vlastníctvo pozemku a nie je možné na ňom umiestniť takéto zariadenie. Radi Vám ale v tejto veci pomôžeme, aby ste uplatnili svoje právo na vlastné parkovanie a to spôsobom dopravného značenia vyhradeného parkovania. Prosím zastavte sa na mestskom úrade u p. Zelinku s dokladom o vlastníctve/prenájme parkovacieho miesta. Na základe podkladov Vám pomôžeme vybaviť povolenia na dopravné značenia a skresliť Projekt organizácie dopravy. Je potrebné uviesť, že náklady na dopravné značenie hradí žiadateľ.




Roman Maroš, primátor
13. december 2015

martin

Ak bude osadena dopravna znacka, pridu policajti auto odtiahnut? Kolko stoji dopravna znacka? Pokial su stlpiky osadene neopravnene, poskodenie majetku nie je riesenim a to hlavne takymto sposobom. Potom mozem auto, ktore tam stoji neopravne poskodit takisto??? Ako odpoved tohto typu, poskodili sme,lebo to tam nema co robit, by som neocakaval od vas.
03. február 2016

Igor Zaťko

Dobrý deň. Pri kolaudácii objektov sa ako zúčastnený orgán k dopravnému riešeniu vyjadroval podľa mňa aj ORPZ. Keďže objekty vrátane spevnených plôch sú skolaudované, tak zariadenia museli vyhovovať. Dnes sú "nepovolené"? Zaujímavé. Pri dome A4 už nejaký čas iniciujeme osadenie JEDNEJ dopravnej značky s vyznačením súkromných parkovacích státí (aby nemal každý jednu značku pri svojom státí) so správcom. Správca by mal zabezpečiť aj komunikáciu s príslušnými orgánmi a schválenie navrhnutého značenia (dopravná komisia). TSS samovoľne len na základe nejakej výzvy dopravné značky osádzať nemôže. Po osadení takejto značky budú parkovacie státia jednoznačne označené ako súkromné a TEORETICKY bude možnosť dať odtiahnuť auto, ktoré tam nemá čo robiť. Nie som si ale istý, či má MP odťahovku. Držím palce všetkým zúčastneným stranám.
20. máj 2016

MonikaVyskupova

Dobrý deň. Rovnaký problém s parkovaním máme aj pri bytovom dome B, kde sa tiež snažíme o osadenie spoločnej dopravnej značky viacerí majitelia miest. Vzhľadom na to, že jednotlivé miesta sú už súkromnými pozemkami, správca môže max. prisľúbiť súčinnosť pri riešení (ako to aj urobil), avšak vybavenie značenia zostáva už na majiteľoch miest. Keď sme sa obrátili na p. Zelinku z MsÚ, vyjadril sa, že na mesto už máme prísť so schváleným POD od DI v Malackách (nevyslovil možnosť spracovať tento projekt s jeho pomocou). Snáď na základe tvrdenia p. primátora v odpovedi vyššie p. Zelinka pomôže pri spracovávaní podkladov pre DI.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania