Auto ako prekážka na ceste

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Stupava

Vyriešený
meno
Zuzana 04. marca 2016

Na Okružnej ul. oproti kaviarne Bella cafe často stojí v ceste auto VW Tiguan. Na fotke je vidno, že zaberá takmer celú šírku pravého jazdného pruhu a autá idúce zo Zdravotníckej ul. musia auto obchádzať do protismeru s tým, že nevidieť protiidúce autá. Okrem toho, že sú ohrození vodiči, sú ohrození aj chodci, pretože priamo za odstaveným autom je prechod pre chodcov(vodička nedodržala predpísanej vzdialenosti od prechodu) Chodci nevidia prichádzajúce autá a autá idúce z Vajanskej ul. nevidia chodcov. Po nahlásení problému (4.3.2016 15.00.) na Mestskú políciu mi bolo povedané, že vodička sa nedopúšťa priestupku. Vážne??? Táto vodička nie je prvá, stavajú tam často aj iné autá.Chcem sa spýtať, či by nepomohlo osadenie dopr.znač. so zákazom státia,skôr ako príde k nejakej nehode.Ďakujem.Zuza

17. marec 2016

Anonymný užívateľ

Vozidlo patri pani majitelke kozmetickeho salonu hned v prvom dome na Okruznej. Mozno by jej nezaskodilo, zakupit si parkovacie miesto... ;-)
18. marec 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za upozornenie ako aj o aktualizáciu ohľadom majiteľky motorového vozidla. V čase preverenia podnetu sa žiadne motorové vozidlo na mieste nenachádzalo. Pokiaľ ide o pravidelné parkovanie spomínanej majiteľky, budeme ju kontaktovať a upozorníme ju na situáciu. Osadenie dopravného značenia budeme konzultovať s dopravným inžinierom z Malaciek.
Ďakujeme za prejavený záujem o naše mesto ako aj o snahu o zlepšenie.





Roman Maroš, primátor
18. marec 2016

Moje Meno

myslim, ze vzdialenost, ktoru musi pri parkovani dodrzat vozidlo za prechodom nieje stanovena... rozhodne vsak porusuje ustanovenie o tom, ze na obojsmernej ceste musi pri stani zostat jazdny pruh siroky aspon 3m, pre kazdy smer jazdy...
19. marec 2016

Zuzana

Moje Meno čo sa týka šírky jazdného pruhu máte pravdu ustanovuje to zákon č. 8/2009 Z.z. § 23 Pravidlá parkovania - zastavenie a státie a v § 25 sa píše , že vodič nesmie zastaviť a stáť
na priechode pre chodcov alebo na priechode pre cyklistov a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred nimi.
Čítajte viac: http://auto.sme.sk/c/6756274/ako-sa-smie-parkovat-v-okoli-priechodu-pre-chodcov.html#ixzz43NlW73DA
Okrem spomenutých problémov, ak na krajnici v uvedených miestach stojí auto, majú problém s výhľadom na prichádzajúce autá aj vodiči vychádzajúci z garáže novo postavenej bytovky ( Okružná č. 2-8 )
20. marec 2016

Moje Meno

pani zuzana, ak si uz nieco vygooglite, precitajte si to aj s porozumenim...
auto nemoze stat vo vzdialenosti kratsej ako 5m PRED prechodom.... Nie za prechodom, ako stoji toto auto.
Na to ostatne platia ustanovenia, ktore spominate, pripadne to o vzdialenosti od hranice krizovatky.
02. apríl 2016

Zuzana

Ok. Beriem na vedomie, budem čítať pozornejšie.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania