Nevhodné označené cyklotrasy v Stupave

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Stupava

Neriešený
meno
Dagmar 03. apríla 2016

Dobry den, chcela by som upozornit na velmi nevhodne znacenie cyklochodnikov v Stupave. Ako cyklochodniky su oznacene take chodniky, ktore denne pouzivaju chodci, psickari, mamicky s kocikmi. Ide apr. o chodnik okolo kulturneho domu, veterinarnej stanice, chodnik smerom k Vachalkovmu rybniku. Su oznacene modrou znackou s byciklom, tym padom by po nich podla zakona mohli chodit iba cyklisti, korculiary a pod. Ziadny chodci, kociky, ani venciaci ludia. Bolo by vhodne toto znacenie upravit tak, aby sme po tychto chodnikoch mohli chodit legalne aj bez bycikla. Dnes sa mi jeden pan vyhrazal, ze na mna zavola policiu, lebo idem po takomto chodniku s kocikom a so psom a zial som neskor zistila, ze bol v prave, koli tomuto nestastnemu znaceniu.

17. jún 2016

Igor Zaťko

Dobrý deň.
Pripájam sa k podnetu vyššie. Aj keď osobne často využívam "cyklo" chodníkoch na bicykli, mám za to, že by mali byť zriaďované až vtedy, keď je vyriešený pohyb chodcov. V opačnom poradí mi to tiež nedáva zmysel. Dovtedy by mohol byť režim upravený tak, aby existujúce chodníky mohli využívať aj chodci, ak je to samozrejme prípustné (kvôli bezpečnosti). To je však už nárok na ohľaduplnosť a slušnosť oboch skupín.
Igor.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.