Ján Kuciak, Martina Kušnírová ✝ 2018

Upchatý potok pri Zipave

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Stupava

Vyriešený

Zaslal: Vlado, 14. novembra 2017 Odoslané z mobilnej aplikácie

Pri obytnom komplexe Zipava je upchaty potok a pri vacsich zrazkach hrozi lokalna povoden. URGENTNE RIESIT!!!

29. november 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

na vodnom toku Mláka bola bobrami vytvorená menšia hrádza, čo spôsobilo spomalenie prietoku vody v koryte. Správca vodného toku SVP š.p., Povodie Moravy za prítomnosti aj s vedomím riaditeľa CHKO Záhorie citlivo odstránili túto prekážku aj napriek tomu, že na tomto úseku nie je ohrozenie povodňami, nakoľko množstvo vody v potoku správca môže regulovať. Na danom úseku sa nachádza aj chránený živočích - bobor, preto bolo potrebná aj prítomnosť zástupcu CHKO, ktorý sa vyjadril kladne k situácii výskytu bobra v tomto priestore.

Malvína Tóthová, referent životného prostredia

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.