Projekt Malý háj

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Stupava

Vyriešený

Dobry den. Je prosim vas projekt maly haj uz schvaleny ? da sa este robit nieco k jeho zastaveniu ? Totizto v projekte neplanuju s vybudovanim novej zakladnej skoly, co je samozrejme nepripustne kedze sa jedna o megalomansky projekt. Aktualne je jedna zakladna škola žalostne malo. Dakujem za odpoved

11. apríl 2018

Moje Meno

preco ta panika... ved developer pekne pise na stranke :)

Malý háj prináša veľké veci STUPAVE

Nie je tajomstvom, že Stupavu a Stupavanov trápi hlavne doprava, nedostatok miest v škôlke, horší prístup do mesta z diaľnice, nedostatok obchodov. Bel-house nechce priniesť len nových obyvateľov do Stupavy, ale chce zároveň pomôcť riešiť problémy, ktoré obyvateľom strpčujú život. Má ich zmapované a preto ponúka samospráve pomoc pri ich riešení. Konkrétne:

pri výstavbe nového zjazdu z diaľnice D2
pri rozšírení miest v škôlkach a škole
pri zveľadení Vachálkového rybníka
pri riešení dopravnej situácie na Hlavnej ulici
pri rozšírení občianskej vybavenosti

Bel-house dúfa, že stupavská samospráva túto pomocnú ruku prijme.
11. apríl 2018

Ludovit

Nic tam nie je jasne napisane, samw žvasty. A hlavne Stupava nepotrebuje dookola rozsirovat kapacitu zakladnej skoly, ale vybudovat novu ! Maly haj bude velkostou ako polka Stupavy a jedna zakladna skola by to neuniesla. Uz teraz ma 1200 studentov a 250 zamestnancov !!
11. apríl 2018

Petra

Rozširovanie kapacít na škole a škôlke nie je logické riešenie, je nutná NOVÁ škola a škôlka, ideálne tam, kde by sa táto spádová oblasť mohla vyhnúť Hlavnej ulici a následne využiť zjazd z diaľnice D2....
11. apríl 2018

Rado Mihál

Vy ste fakt neni normalny, prvy developer co dojde do Stupavy a chce nieco urobit a vy ste proti?? A vy si myslite ze postavit skolu si moze nejaky developer? Ze ja si teraz postavim len tak skolu? Fakt stupidni ludia
17. apríl 2018

Lina Holičová

Sluby sa slubuju... pokracovanie pozname vsetci. Tento "nedeveloper" ma jediny zaujem "pomoct Stupave" nie zisk , ale "pomoc mestu" je na prvom aj poslednom mieste Bel-Hause. Ved preto je tu a ide mu len o "dobro" obyvatelov. Pravda pribudne asi 5 000 novych obyvatelov, mozno by sa aj prihlasili na trvaly pobyt, ale podstatne je, ze Bel-Hausu ide len a len o budovanie Stupavy! Aby "zobrali" developerom lopaty z ruk. Toto je jediny umysel vybudovat v extravilane mesta nove polmesto Stupavy!
11. máj 2018

Jozef Kordoš

Rozsirovaniu vystavby v Stupave sa asi neubránime. Tak je potrebne to aspon rozumne riadit. Mozno treba vyjednat s developerom fazy projektu, s tym, ze stavebne povolenie na dalsiu fazu dostane automaticky po kolaudacii predchadzajucej fazy. Prvy by bol zjazd z dialnice (to ale podla mna nevyriesi ziaden developer, to musi NDS). Potom inzinierske siete, cesty a chodniky. Nasledne nova skola, ktoru by odpredal mestu. A potom sa tam moze postavit 500 novych domov... To je taky pohlad z lietadla, iste by bolo potrebne doriesit vela detailov.
26. júl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme Vám za Váš podnet. Po preskúmaní územného plánu mesta Stupava Vám oznamujeme nasledovné:
Projekt pod názvom „Malý háj“ nie je schválený v územnom pláne. Podľa platného územného plánu mesta Stupava je územie v okolí „Vachálkového rybníka“ súčasťou funkčných plôch F22 – Orná pôda, F15 - Lesy, biokoridory a ostatná vysoká zeleň, F13 – Vodné plochy a toky, a z časti funkčné plochy F7 - Šport, rekreácia, agroturistika, z čoho je zrejmé, že územie nie je určené na výstavbu rodinných, resp. bytových domov.
Zmena funkčného využitia pozemkov na inú funkciu si vyžaduje obstarávanie a schválenie zmien a doplnkov územného plánu, resp. nového územného plánu. V tomto území mesto Stupava eviduje od roku 2012 žiadosť o zmenu funkčného využitia.
Rozhodovacím, resp. schvaľovacím orgánom pre zmenu územného plánu je mestské zastupiteľstvo. Poslanci rozhodujú o zaradení žiadosti (podnetu) do procesu obstarávania územného plánu (čiastočné zmeny a doplnky, resp. nový územný plán), a zároveň rozhodujú aj o schválení územného plánu po ukončení procesu obstarávania.

S pozdravom


Ing. Roman Vigh
ved. odd. územného rozvoja a životného prostredia
MsÚ Stupava
26. júl 2018

Ludovit

Dakujem za vyjadrenie a dufam ze tento postoj bude mat vedenie mesta aj nadalej !

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.