Parkovanie na ceste - Okružná ul.

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Stupava

Vyriešený
meno
Adrian Lakoštík 29. októbra 2018

V úseku Okružnej ul. dochádza dlhodobo k parkovaniu na ceste a zneprejazdneniu jedného jazdného pruhu, blokovaniu rozhľadu pri výjazde z podzemnej garáže a blokovaniu rozhľadu na prechode pre chodcov. Žiadam o nápravu v zmysle zákona 08/2009 Z. z.:
§2 Vymedzenie základných pojmov - ods.2, písm. r

Zastavenie a státie
§23 - ods.1: "... Pri státí musí zostať voľný aspoň jeden jazdný pruh široký najmenej 3 m pre každý smer jazdy. ... Pri státí vodič vozidla nesmie obmedziť pohyb chodcov ani cyklistov."

§25 - ods.1: Vodič nesmie zastaviť a stáť - konkrétne písm. c, n, u

06. november 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Váš podnet bude postúpený Mestskej polícii, ktorá má kompetenciu riešiť priestupky proti bezpečnosti cestnej premávky na miestnych komunikáciách.

Ing. Lívia Štulajterová
Referát územného plánovania a dopravy
Mesto Stupava
18. marec 2019

Igor Zaťko

Ako vždy to bude postúpené MsP a tá ako vždy nekoná.
Autá tam parkujú týmto spôsobom nepretržite, ale za 6 rokov som nezažil, že by tam za to niekto dostal papuču (chodím tade každý deň).
Čakáme!
Igor.
31. júl 2019

Vlado

Okružná-parkovanie-problémové

kedy sa toto zacne riesit
29. júl 2022

Darina

@Admin: Situácia v danej lokalite sa zlepšila po tom, čo mesto Stupava zabezpečilo v 09/2019 dopravné značenie (žltá čiara, zvislé dopravné značenie) - viď informácia pri podnete ID 77600:
https://www.odkazprestarostu.sk/stupava/podnety/77600/okruzna-parkovanie-problemove

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania