Továrenská-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo s EČV, bez platnej TK a EK

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Stupava

V riešení
meno
Stupavcan Stupavcan 20. mája 2019

Dobry den. Rad by som upozornil na dlzhodobo (viac ako 3 roky) odstavene nakladne auto na relativne uzkej slepej ulici (Tovarenska). Auto je nepojazdne, tecie z neho olej, ktory pri kazdom dazdi vteka do kanalizacie a brani prejazdu vacsim autam a smetiarom. Prosim o mestsky urad o urychlene riesenie tohto problemu.

28. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
podnet sme postúpili Mestskej polícii a tu je jej stanovisko:
"Hliadky MsP po podrobnej ohliadke miesta umiestnili na vozidlo výzvu na odstránenie vraku vozidla v zákonnej lehote, miesto a vozidlo odfotografovali. Majiteľ vozidla je povinný do 60 dní vrak odstrániť v
opačnom prípade bude spis odstúpený na MsÚ Stupava, ktorý zabezpečí firmu na odstránenie vozidla na náklady majiteľa. "
Kto? MsÚ
Kedy? August 2019

Peter Kubička, za MsÚ Stupava poverený riešením podnetov občanov v aplikácii Odkaz pre starostu pre Stupavu
17. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
obdržal som informáciu od náčelníka MsP:
"Uvedené vozidlo nebolo odstránené v zákonnej lehote po umiestnení výzvy, preto bol spisový materiál, ( spis. značka MsP-5-2/2019 – fotodokumentácia , úradné záznamy hliadok z vykonaných kontrol a pod. ) , odstúpený na MÚ Stupava na Referát odpadového hospodárstva na ďalšie riešenie."

S pozdravom
Peter Kubička, za MsÚ Stupava poverený riešením podnetov občanov v aplikácii Odkaz pre starostu pre Stupavu
18. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
obdržal som informáciu z Referátu odpadového hospodárstva:
"Od podnetu v máji 2019 bola skoro 3 mesiace daná výzva z MsP Stupava na vozidle na odstránenie vozidla z verejného priestranstva. Vozidlo odstránené nebolo. MsP Stupava potom písala Úradný záznam na referát odpadového hospodárstva MsÚ Stupava. Pretože nám nebol známy vlastník vozidla ani jeho adresa, požiadali sme štátnu políciu o zistenie týchto informácií. Vozidlo patrí spoločnosti Work-Land, Dunajská Streda, ale je naň uvalená exekútorská blokácia. Budeme žiadať firmu, aby vozidlo premiestnila z verejného priestranstva na iné parkovisko a nebránila premávka v ulici a nepoškodzovala životné prostredie."

S pozdravom
Peter Kubička, za MsÚ Stupava poverený riešením podnetov občanov v aplikácii Odkaz pre starostu pre Stupavu
05. október 2019

MZJ

Budete ziadat firmu na ktoru je uvalena exekucia o odstranenie? Z daneho vozidla permanentne pri kazdom dazdi tecie kvantum oleja priamo do kanalizacie. Pokial nebude to auto odstranene do konca Oktobra, podnet bude nahlaseny na Ministerstvo zivotneho prostredia. Predpokladam, ze vzhladom na ekologicky dopad, ktory vytekajuci olej ma, to bude drahsi variant pre Stupavu, ako keby takmer pol roka (ako pozeram) po nahlaseni podnetu odstranila vozidlo na vlastne naklady.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.