Nová -cesta-výtlk

Zodpovednosť za riešenie: Iný subjekt

Neriešený
meno
Róbert Mifkovič 28. septembra 2019

V prvom rade by som sa vám chcel poďakovať za doriešenie opráv výtlkov na celej Novej ulici v réžii BSK. Naozaj sa po tej ceste nedalo normálne jazdiť.

Chcel by som vás požiadať, že by VPS Stupava opravila posledné dva výtlky, ktoré tam ostali a to na spoji vozoviek medzi Novou a Medzipotočnou ulicou, tak ako je to vidieť na fotke. Cez ľavý výtlk jadzia všetci obyvatelia v danej lokalite a cez pravý zas autobusy SAD, ktoré zastavujú na zastávke Obora.

Myslím si, že to bude oprava za pár eur a nie je potrebné takú drobnosť riešiť znovu s BSK. Ďakujem.

11. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet. Požiadal som o vyjadrenie VPS. Avšak nakoľko sa jedná o cudzí majetok, nie som si istý, či je možné na ňom robiť nejaké práce (aj za pár €) z legislatívneho hľadiska (investície obecného majetku do iného ako vlastného majetku). Po obdržaní odpovede Vás budem informovať.
Kto? Verejnoprospešné služby Stupava

S pozdravom
Peter Kubička, za MsÚ Stupava poverený riešením podnetov občanov v aplikácii Odkaz pre starostu pre Stupavu
29. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
dostali sme odpoveď z VPS:
"Výtlk v priebehu budúceho týždňa vysypeme asfaltovou drťou"
Kto? Verejnoprospešné služby Stupava
Kedy? 08/2019

S pozdravom
Peter Kubička, za MsÚ Stupava poverený riešením podnetov občanov v aplikácii Odkaz pre starostu pre Stupavu
26. september 2019

Vlado

Dobrý deň, je mesiac po vami uvedenom termíne opravy a tie výtlky sú stále v pôvodnom stave.
27. september 2019

Róbert Mifkovič

Zasypané boli makadamom, ktorý sa už medzičasom dostal všade navôkol. Ideálnejšie by bolo použiť studený asfalt alebo betón.
30. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Požiadal som VPS o bližšie informácie ku daným komentárom. Po ich obdržaní Vás budem informovať.

S pozdravom
Peter Kubička, za MsÚ Stupava poverený riešením podnetov občanov v aplikácii Odkaz pre starostu pre Stupavu
01. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
obdržal som vyjadrenie VPS:
"Ulice Medzi potočná a Nová nepatria pod našu správu, ale pod správu SCS."

S pozdravom
Peter Kubička, za MsÚ Stupava poverený riešením podnetov občanov v aplikácii Odkaz pre starostu pre Stupavu
01. október 2019

Róbert Mifkovič

Dobrý deň, dovoľte mi zapochybovat o správnosti uvedených údajov. Ulica Nová by podľa mojich informácií mala byť v správe BSK, ulica Medzipotocna je vzhľadom na jej charakter a použitie určite buď majetkom investora/Lesov SR alebo, ak je komunikácia už odovzdaná, v správe mesta Stupava.
02. október 2019

Vlado

Môžem sa spýtať či je podľa vás normálne riešiť jednu dieru v ceste o veľkosti 70 x 20 cm dva mesiace?
Ak je t ov správe SSC, tak ste to mali reklamovať ihneď po nahlásení podnetu, nakoľko opravpovali túto cestu a jednu dieru nezaplátali.
Ak je riešenie reklamácie podľa vás zdĺhavé a výsledok neistý, tak nech tam VPS dá pol fúrika asfaltu a je po probléme.
Toto je vskutku výborná platforma na riešenie problémov.
90% tu hlásených vecí môžem zakričať na lúke za dedinou a bude to mať presne taký istý efekt ako keď to sem napíšem.
Čistá strata vášho aj nášho času.
Pekný deň
03. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
VPS, ktorá patrí pod mesto Stupava nemôžu svojvoľne konať na cudzom majetku. Súvisí to nie len so zákonmi, ale vec treba vidieť aj v širších súvislostiach ak by sa v danej veci stala negatívna vec, kto by bol za ňu zodpovedný.
Čo sa týka urgencí a reklamácií. Mesto vyzýva opakovane na riešenie problémov súvisiach s majetkom iných subjektov na území mesta práve týchto vlastníkov.
Informáciu kto je vlastníkom daných ulíc som dostal z VPS a oni majú presnú evidenciu komu čo patrí a aké sú tam možnosti niečo urobiť.
Čo sa týka zmysluplnosti tejto platformy na riešenie problémov. Ak si ju pravidelne sledujete, vidíte, že množstvo podnetov bolo vyriešených. Veľa vecí je však daných historicky, sú s nimi spojené právne problémy, prípadne vyžadujú čas, financie a kapacity. Preto nie je možné všetko vyriešiť.

S pozdravom
Peter Kubička, za MsÚ Stupava poverený riešením podnetov občanov v aplikácii Odkaz pre starostu pre Stupavu
03. október 2019

Odkazprestarostu.sk Stupava

Podnet bol preposlaný SSC.

Petra Kňazeová
Administrátor portálu Odkaz pre starostu pre mesto Stupava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania