Nová -spomaľovač-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: Iný subjekt

Neriešený
meno
Klara 21. augusta 2019

Nová ulica v časti medzi odbočkou na Lesnu a odbočkou do parku ku štadiónu a Makoviciam je nechvalne známa neprehladnou zákrutou a chýbajúci chodníkom a zároveň zvyšujúcim sa počtom uhanajucich áut. Zároveň je to presne ta časť, kadiaľ chodia deti idúce na tréning, deti a cyklisti do parku. Je nevyhnutné v tejto časti namaľovať prechod a osadiť retardery. Viackrát už na túto situáciu bolo upozornene. Dokedy ostane neriesena? Chceme naďalej riskovať životy deti?

26. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet, ale žiaľ s týmto mesto Stupava nemôže nič urobiť, nakoľko túto cestu má v správe RCBA (Regionálne cesty Bratislava) a patrí BSK. Je to cudzí majetok na ktorom nie je možné nič zmeniť alebo upraviť. Prosím, obráťte sa na BSK s týmto podnetom.
Mesto Stupava požaduje a bude aj naďalej požadovať od BSK riešenie/zvýšenie bezpečnosti tohoto úseku cesty na Novej ulici. Mesto Stupava dalo pred časom žiadosť na BSK o rekonštrukciu celej cesty na Novej ulici a RCBA uznávajú, že cesta na Novej ulici potrebuje rekonštrukciu a aj ju vie urobiť, ak na to dostane od BSK peniaze.

S pozdravom
Peter Kubička, za MsÚ Stupava poverený riešením podnetov občanov v aplikácii Odkaz pre starostu pre Stupavu
26. august 2019

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Bratislavský samostprávny kraj
27. august 2019

Odkazprestarostu.sk Stupava

Podnet bol preposlaný BSK.

Petra Kňazeová

Administrátor portálu Odkaz pre starostu pre mesto Stupava
12. september 2019

Odkazprestarostu.sk Stupava

Podnet bol opätovne preposlaný BSK so žiadosťou o riešenie a o vyjadrenie.

Petra Kňazeová
Administrátor portálu Odkaz pre starostu pre mesto Stupava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.