Vývoz triedeného odpadu - triedime odpad zbytočne ?

Zodpovednosť za riešenie: Svätý Jur

V riešení
meno
Marek Podhorský 30. júla 2014

Dobrý deň.
Chcem sa spýtať ako je to s vývozom separovaného odpadu z 1100 l kontajneroch. Pri vývoze odpadu vidíme, že aj správne vytriedený odpad končí v jednom zbernom vozidle spolu s komunálnym odpadom.

Zo strany mesta a aj priamo od spoločnosti Marius Pedersen - dispečerka Soňa Zanechalová, sme boli ubezpečovaní, že správne vytriedený odpad zo separovaných kontajneroch sa určite vyváža zvlášť, a v žiadnom prípade nekončí v netriedenom komunálnom odpade. Ale na ulici to tak nevidíme! Triedime potom odpad zbytočne ?

Poprosím mesto, ako objednávatela služby, o vykonanie kontrol a zjednanie nápravy pri vývoze triedeneho odpadu.
Ďakujem.

04. august 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
prosíme o presný dátum, kedy podľa Vás došlo k znehodnoteniu separovaného odpadu. Inak nemôžeme predmetné služby reklamovať u dodávateľa
Ďakujem za pochopenie

Ing. Fiamová, prednostka Msu
04. august 2014

Marek Podhorský

Napr. konkrétne dňa 29.7.2014 o cca 12:15 prišlo na Pannónsku ulicu zberné auto najprv pre netriedený komunálny odpad. Správne vytriedenú nádobu so separátom papier plasty vytiahli zo stojiska, ale nevysypali ju, možno aj pre to, že na blízku bolo pár ludí, ktorým nie je ľahostajný separovaný zber, teda nechali ju pri ceste na Pannonskej 7, a odišli. Možno si takto pripravili aj viacej kontajnerov, akože to vyvezú autom na triedený odpad.
To isté zberné auto sa asi o 12:40 vrátilo a zobralo ešte netriedený komunálny odpad zo stojiska na Pannónskej 4.
(Pretože o 12:15 bolo toto stojisko uzamknuté, a popri tom smetiari si neodpustili hlasno, vytrvalo a štavnato to okomentovať, čo som započul, išiel som stojisko odomknúť a začal som sledoval toto divadlo).
Následne o cca 13:00 to isté zberné auto !!! zobralo pripravený vysparovaný kontajner z Pannónskej 7. Možno k tomu prispela aj búrka, ktorá práve začala. Čo sa dialo medzi 12:40 a 13:00 presne neviem, ale pochybujem, ze by stihli toto auto vyprázdniť a pripravIť ho na zber separátu!
Toto všetko ludia vidia a neprispieva to k dalšej ochote separovať odpad.

Vie mesto okrem podania jednej konkrétnej reklamácie aj samo, možno aj v spolupráci s obyvatelmi, inkognito odkontrolovať vývozy separovaného odpadu?

Kto nechce (nie je motivovaný), ten triediť odpad nebude, ale ak už je niečo vytriedené, potom nech to nekazí. (Druhá vec je, kde vlastne skončí aj ten správne vyseparovany a vyvezený odpad, pardon, surovina.)
29. september 2014

Marek Podhorský

Dobrý deň.
Ako sa vyjadril dodávatel k reklamácii ?
10. november 2014

Igor

No vidím, že nie sme sami ktorí doplácajú na aroganciu firmy zabezpečujúcej odvoz odpadu v PK a okolí, žijúcej z našich peňazí ! ! ! A žiaľ vidím, že pani dispečerka Zanechalová rovnako ako nás tak aj iných namiesto riešenia sťažností odbíja bezcennými vyjadreniami, ale čomu sa čudujem, keď pre firmu Marius Pedersen nie sme klientmi. Zrejme sme len ovce čo sa zberajú na zisk. Žiaľ systém je nastavený zle a podporuje ich v tomto správaní...

Zaujímalo by ma či takéto správanie trápi len obyvateľov alebo aj ľudí zodpovedných za vedenie mesta a túto agendu?
07. december 2014

Marek

Poprosím o pozabudnutú odpoveď, ako sa vyjadril dodávatel k reklamácii ?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania