Krajinská cesta-Verejný poriadok-iné

Zodpovednosť za riešenie: Svätý Jur

Vyriešený
meno
Yergen 26. apríla 2021

Dobry den,

chcel by som sa spytat zastupcov mesta, co sa na premetnej adrese deje?
Budovu, ktoru prave zrutili mala viac ako 100 rokov - Kto dal povolenie na buranie? Ake bolo stanovisko Pamiatkoveho uradu, pristup k dokumentu na webe mesta ...?
Nie je nahodou zadny mur (byvaleho Vintouru) sucastou mestskeho opevnenia?
Co tam bude?

Dakujem za zodpovedanie.

27. apríl 2021

Odpoveď samosprávy

Ďakujem za podnet. Mesto vydalo stavebné povolenie, ktorého súčasťou je aj stanovisko KPÚ. V stavebnom povolení je presne dané, čo sa zbúrať môže a čo nie. Majiteľom tohto objektu je spoločnosť, ktorá obnovila aj budovu KRONE na námestí a rovnako má snahu obnoviť na Krajinskej ulici aj pôvodnú prešovňu - v budúcnosti to bude salón vín s ochutnávkovou miestnosťou - a tiež objekt z ulice Bratislavskej (bývalé potraviny) - tam by mala byť bagetéria. To čo bolo na tomto objekte pamiatkovo vzácne, investor pod dozorom KPÚ zachováva a obnovuje.

Šimon Gabura
primátor mesta Svätý Jur
27. apríl 2021

Yergen

Ďakujem za odpoveď pán primátor.
28. apríl 2021

Daniel

Super :) Dalo by sa niekde nahliadnuť k nejakému projektu ako by to malo vyzerat, alebo niečo podobné?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania