Športová-parkovanie-chýbajúce miesta

Zodpovednosť za riešenie: Svätý Jur

Uzavretý
meno
Jana 19. mája 2021

Mesto na svojej stránke zverejnilo "Oznámenie o začatí stavebného konania - Modernizácia a stavebné úpravy športového areálu ŠK Svätý Jur-KRA".
V podnete z 2015 bol vyzdvihnutý problém parkovania pri štadióne.Parkovisko nie je na takýto veľký,vyťažený areál dostačujúce.Bola položená otázka,či sa neuvažujú vybudovať nové parkovacie miesta po celej dĺžke štadiónu posunutím oplotenia z Mierovej dovnútra. PODNET NEBOL RIEŠENÝ.
V Oznámení o začatí stavebného konania NIE JE VOBEC RIEŠENÁ OTÁZKA zabezpečenia parkovacích miest pre návštevníkov. Je oprávnené predpokladať ďalšie zvýšenie návštevnosti,počtu áut a zhoršenie situácie v okolí.
VZN o parkovaní chce riešiť zlú situáciu v meste,ale samotné MESTO nerieši možnosti rozšírenia nepostačujúceho parkovania pri futbalovom štadióne (aj inde).

24. máj 2021

Odpoveď samosprávy

Ďakujem za podnet. Mesto má v pláne v rámci tohto stavebného konania zrekonštruovať plochu nad hornou bránkou, a to výmenou povrchu za umelú trávu. Súčasťou projektu je aj oporný múr, ktorý zabezpečí posunutie resp. odstránenie betónového plota s ulicou Mierova. Nový plot už bude posunutý a bude priehľadný. V budúcnosti teda bude možné tieto plochy spevniť a v prípade potreby využiť na parkovanie. V tomto projekte to však neriešime, pretože nerozširujeme kapacitu športového areálu, len ho modernizujeme.

Šimon Gabura
primátor mesta Svätý Jur
25. máj 2021

Jana

Ďakujem za odpoveď, ktorá bola diplomaticky vyhýbavá a už v žiadnom prípade nerieši spomínaný problém.
Píšete o tom, že nerozširujete kapacitu areálu, ale len ho modernizujete. Pridanie nových možností športovania v areály nie je modernizácia. Ak by tam už ďalšie možnosti športovania v súčasnej dobe existovali a tie by mali prejsť rekonštrukciou/zveľadením/obnovou (nové športové pomôcky, výmena, výmena povrchu na ktorom sa športuje a podobne),tak toto je možné označiť za modernizáciu. Toto ale nie je problém, na ktorý sa upozorňuje.

Spomínate, že v budúcnosti bude možné vzniknuté plochy spevniť a využiť na parkovanie v prípade potreby. Prečo tomu tak nie je už v súčasnej dobe? Tá potreba tam už bola dávno (opakovane poukazujem na podnety z roku 2015), a stále aj je a v ešte väčšej miere, keďže ako bolo uvedené, už dlhé roky pretrváva stav, že možnosti parkovania pri areále nie sú dostačujúce a je to pretrvávajúci problém, ktorý sa vôbec nerieši.
Prečo hrotiť situáciu ešte viac a prečo nie je možné venovať tomuto problému pozornosť a zaoberať sa ním a parkovacie miesta zabezpečiť ihneď? Je absolútne jasné, že je to žiadané a nevyhnutné. Len na jeden futbalový zápas a vlastne aj na obyčajný tréning prichádza také množstvo ľudí s autami, že doslova blokujú všetky strany okolitých ulíc, ktoré sú následne naozaj veľmi ťažko prejazdné, parkujú kade tade keďže nemajú inú možnosť.
Som presvedčená, že vybudovaním týchto parkovacích miest v okolí areálu, by bolo z vašej strany veľmi dobrým krokom.
30. máj 2021

Martin K.

Súhlasím, sám sem chodím a parkovať tu je veľký problém.
26. október 2021

Anton Herhonek

Pridávam sa k požiadavkám, poprosím o riešenie stavu, ktorý pretrváva už roky, teraz je okolie štadióna rozkopané ako nikdy, ale je to zrejme dočasne ale potrebné. Všetci vieme prečo. Ale aj to raz skončí a treba to riešiť. Na futbal mládeže prídu rodičia zo Svätého Jura s deťmi každý autom, hostia taktiež, funkcionári pochopitelne tiež (okrem predsedu ŠK, ten príde bicyklom), čo predstavuje min. 30 áut na zápas a ak sú dva po sebe, tak si to spočítajte koľko. Nedá sa to riešiť tak ako sa stalo v ul.1.maja, chodník na jednej strane bez obrubníkov, aby sa tam dalo ísť autom až ku stene, načo je chodník na Mierovej nad ihriskom, stačí jeden na druhej strane. A teraz sa práve rozkopal a obrubníky vybrali. A ešte vážnejší problém, na ihrisko chodia pozrieť na futbal aj osoby s ťažkým zdravotným postihnutím, starší ale aj mladší a v bezprostrednej blízkosti vchodu by mal byť vyhradený min 1 a možno i dva boxy pre držiteľov parkovacieho preukazu ZŤP. Mesto by to malo rešpektovať a označiť takéto parkovanie. A priestor parkoviska pri štadióne označiť tabuľkou "POČAS ŠPORTOVÝCH PODUJATÍ VYHRADENÉ PRE ŠK SVÄTÝ JUR" a na opačnej strane chodníku na Športovej je značka "ZÁKAZ ZASTAVENIA", žiadalo by sa doplniť o tabuľku "NEPLATÍ POČAS ŠPORTOVÝCH PODUJATI" a nemuseli by členovia Mestskej polície pokutovať porušenie predpisov. Toto je riešenie problémov krátkodobého parkovania v danej lokalite bez veľkých nákladov a bez zdĺhavých procesov schvaľovania, len použitia zdravého úsudku a snahy problémy riešiť. Alebo ešte, ale to porušuje životné prostredie, povoliť parkovanie vedľa plotu ihriska medzi stromami z ulice SNP, tak ako sa parkuje, a to ste zrejme povolili, tam na ulici SNP naproti reštaurácii. Je to predsa mestský pozemok a mesto to môže odsúhlasiť. Ďakujem za pochopenie.
26. október 2021

Jana

Problémové parkovanie vzhľadom na nepostačujúci počet miest v súvislosti s vyťažením areálu už bolo riešené naozaj vo viacerých podnetoch a dlhé roky sa nič nezmenilo. Je nevyhnutné dobudovať čím skôr väčší počet miest, ktoré budú slúžiť v prípade potreby pre návštevníkov areálu.

Vyhradenie miest počas podujatí pre ŠK - s týmto úplne nesúhlasím, týmto stratia možnosť na daných miestach parkovať ostatní návštevníci a zároveň, si neviem predstaviť, ak tam už aj niekto bude parkovať, že by si mal stále striehnuť, či nenastane zrovna ten čas kedy sa bude uskutočňovať nejaké podujatie a že si má preparkovať, čo ak to práve nebude možné?

Čo sa týka tréningov - áno treba viacej parkovacích miest.

Čo sa týka parkovania počas zápasov, určite bolo ideálne riešenie, tak ako v tomto podnete: https://www.odkazprestarostu.sk/svaty-jur/podnety/93515/sportova-parkovanie-problemove kedy človek od organizátora by odkláňal všetky autá na prašné ihrisko. Toto by riešilo aj problém so zaplnenými okolitými ulicami počas zápasov.

Zákaz zastavenia je zákaz zastavenia a nie je tam uvedený bez rozmyslu. Ale vôbec nie je dodržovaný. Výnimka by bola nežiadúca. Ak v tomto zákaze stoja autá, Športová ulica sa stáva často neprejazdná, vznikajú kolízie, je neprehľadná do každej zákruty. Autá sa nemajú ako vyhýbať a keď tak, tak veľmi obtiažne, prechod tade je nebezpečný ako pre autá tak aj pre chodcov (niekedy sa ani nezmestia práve kvôli týmto autám parkujúcim v zákaze na chodník). Raz tu je zákaz, tak sa tam nemá čo stáť, má to byť riešené cez pokutovanie inak sa ľudia čo porušujú predpisy nepoučia a návštevníci majú byť odkláňaní na alternatívne parkovisko.
https://www.odkazprestarostu.sk/svaty-jur/podnety/93515/sportova-parkovanie-problemove

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania