Bezohľadní vodiči

Zodpovednosť za riešenie: Iný subjekt

Vyriešený

Žiadam ctených vodičov, ktorí zvyknú parkovať v Jurskom parku v strede križovatky Pannónska- Tramínova, aby s týmto okamžite prestali. Rovnako parkovanie v zákrutach, na chodníkoch, prechode pre chodcov neprospievaju tiež bezpečnosti. Porušujú sa týmto dopravné predpisy a zvyšuju riziko dopravnej či inej kolízie, resp.nejakého nešťastia, ktorého som bol bezmála svedkom dnes ráno o 7:40hod.Rovnako žiadam mesto Svätý Jur o riešenie dopravné značenia v uvedenej lokalite, ktoré je dlhodobo pohadzovane medzi mestským úradom a spol. Jursky obytný park. Ďakujem. V.J.

21. október 2014

Jozef

Zrovna auto na obrazku stoji v T-ckovej krizovatke. Tam by to malo byt v pohode, ale zo vsetkym ostatnym suhlasim.
Ludia casto zle parkuju aj na mensom parkovisku, ktore je pri Veltlinskej ulici (opacna strana radovej vystavby). Casto, ked uz nie su volne kolme parkovacie miesta, sa tam stoji pozdlzne a auta co chcu vyparkovat alebo zaparkovat maju dost problem. Pritom susedne parkovisko ma vzdy volne miesta.
21. október 2014

Gabi

Parkovanie v zakrute bez ohladu na to ci je to T alebo L zakruta nie je v poriadku. Ma sa parkovat Na miestach na to urcene cize na parkoviskach . Myslim si ze je tu dostatok volnych parkovacich miest len bohuzial ludia su lenivi prejst sa co i o 5 metrov viac.Smutne ale bohuzial je to tak.
21. október 2014

Marcela

V súlade s pravidlami cestnej premávky autá nemôžu parkovať v križovatke. Ak by prišlo k dopravnej nehode automaticky je vinný ten, čo tam parkuje. Vzhľadom na to, ako niektorí vodiči jazdia v obytnej zóne, je otázka času kedy dôjde k nehode. O to viac, ak osvetlenie v celom Jurskom parku pravidelne vypadáva a viditeľnosť je nulová, či pre vodiča, cyklistu alebo chodca.
21. október 2014

Jano

Marcela, Gabi. Presne tak. Primitiv ktory si mysli ze ked ma BMW z AAA Auto moze vsetko. Jozef na krizovatke AKEJKOLVEK sa NESMIE parkovat. Chod vratit papiere a mozes chodit vlakom.
21. október 2014

Vladimír

Jozef, auto nemá čo stať v žiadnej križovatke, je úplne jedno či je T-čkova alebo+. V pode to vôbec neni.Takto sa mu musí vyhýbať jazdec do protismeru, čo sa stalo mne už viackrát že mi z Tramínovej zprava smerom na Pannónsku vbehlo auto krížom v mojom pruhu do mojej jazdnej drahy aby obišiel parkujúceho džefa z Blavy.
22. október 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
takéto bezohľadné parkovanie a nonstop porušovanie zákonov o cestnej premávke je v meste Sv.Jur neúrekom. Hlavne pri dolnom kostole, križovatka Pezinská - Dr. Kauzta ale aj mnohé iné.
Už viac krát boli pokusy o zjednosmernenie ulíc, boli aj projekty dopravného značenia, no vždy to niekde skončilo a nebolo to nakoniec schválené. Čo sa týka ale lokality Kačačnice - tam predmetné ulice stále nie sú v našom vlastníctve. S uvedeným sa musíte obrátiť na JOP - ku. T.j. vlastníka. čo sa týka porušovania zákonov o cestnej premávke, to nie je v kompetencii mesta - mestského úradu riešiť.
Ďakujem za porozumenie

Ing. Fiamová - prednostka MsU
22. október 2014

Jozef

Ano mate pravdu, ja by som sa tam tiež nepostavil, keď viem, že je kopa voľných parkovacich miest.
22. október 2014

Marcela

Mám taký dojem, že nám neostáva nič iné len zorganizovať štrajk alebo TV, aby začala JOPka podnikať kroky, ktoré nám problémy v Kačačniciach vyrieši.
22. október 2014

Vladimír

JOP, v preklade do bežnej slovenčiny Jednitlivci Osobného Prospechu, to riešiť dlhodobo nechcú. Ok to je také slovenské, vyhovárať sa a hádzať zodpovednosť od jedného ku druhému ako urobiť všetko pre bezpečnosť spoluobčanov. Ale je hlavné, že mesto to týmto pádom pokladá za vyriešené. LOL
22. október 2014

Simon

Ja sa pýtam prečo sa mesto stále vyhovára že to nie je majetkom mesta? Prečo stále argumentuje že sa čaká kým sa nedokončí výstavba? Jedna strana - mesto má výhovorku a p.Jadroň sa tomu len smeje a tvrdí mesto to nechce prevziať, nič preto nemôžeme spraviť. Taký prístup človek má pocit že samospráva je tu pre developera a nie pre nejakého radového občana.
23. október 2014

Vladimír

Ďalší pohodlný blavak. Dnes ráno o 7:50 h., ked všetci odchádzajli do práce, čím sa logicky vyprázdnili parkovacie státia, tam nestálo žiadne auto. dnes 23.10. o 10:10 tam stojí škoda. Zase som odbočil z Pannónskej doprava na Tramínovu smerom domov, podotýkam viezol som syna s manželkou, keď mi sprava vbehol veľký tranzit do môjho jazdného pruhu preto, aby sa mohol vyhnúť ďalšiemu džefovi z Blavy, čo tam parkuje( viď foto). mienim od dnes na takéto prípady volať políciu. Však sa sťažujú ze nemajú dosť peňazí, každé euro z pokuty sa im zíde. dúfam že majitelia rozoberanych áut budú toto čítať. PS: pre MU: značka je čitateľna dostatočne pani Fiamová. Mohli by ste preto spraviť ako mesto aj Vy. však stale patríme pod Sv.Jur. Či nie? resp. vtedy keď sa blížia volby, až vedy je počuť hlas "ľudu"?
23. október 2014

Vladimír

ešte jedno foto
23. október 2014

Zora

Tych arogantnych lenivych parkovacov je v JOP podstatne viac. Parkuju na ceste pri parkovisku pri zeleznici, aj ked na parkovisku su este volne miesta. Tiez neprospievaju bezpecnosti premavky a porusuju tymto dopravne predpisy - zakaz statia na obojsmernej ceste, ak neostane volne aspon 6m sirky cesty.
23. október 2014

Marcela

p. Ing,Fiamová,
poprosím o kontakt na priamu osobu v JOP, aby sme sa vedeli osobne obrátiť na nich, nakoľko z Vašej strany ste túto kauzu uzatvorili. Ďakujem , že sa tak úpenlivo staráte o bezpečie občanov a o ich spokojnosť.
23. október 2014

Odkazprestarostu.sk

Dobry den,
pani Fiamova obratom posunula e-mail priamo na JOP a priamo na konatela. Zodpovednost bola odoslana (presunuta) z portalu priamo na nich hned na druhy den. Dakujeme.
09. november 2014

Vladimír

Pozdravujem vodiča tohoto služobného vozidla a týmto mu dávam na vedomie, že upovedomujem jeho zamestnávateľa o tom, že neoprávnene parkuje opakovane v predmetnej križovatke Pannónska-Tramínova. Uvidíme čo na to jeho zamestnávateľ. Čo tu majú čo hľadať a parkovať cez víkend firemné autá s BA ŠPZ?
09. november 2014

Vladimír

Ďalší adepti na dotiahnutie, na fotografii vidieť ako auto vchádza do križovatky, a koľko je, resp. neni miesta v protismere aby mohlo auto bezpečne zprava vojsť a odbočiť doľava. malo by tam byť podľa predpisov min 5 metrov.
10. november 2014

Štefánia

Auta parkujú prevažne večer, keď nie je miesto na parkovanie v celom JOP, to že je tam aj o desiatej doobeda je iba preto, že tam stojí od večera.Neviem, prečo to všetci riešia, keď problém s parkovaním v JOP je už dávno. Vyčítate, že parkujú v križovatke, ale parkovanie na tráve Vám nevadí. Tak ako parkovanie domkárov namiesto garáže alebo vlastného dvora na chodíku pred domom.
10. november 2014

Vladimír

@Štefánia, ja poukazujem na to, čo ohrozuje moju bezpečnosť. Predpokladám preto napriek Vašej reakcií, že zverejnené autá resp. niektoré z nich neboli Vaše . Len pre ozrejmenie:Nikdy som nenapísal nič o tom, že mi situácia s parkovaním na trávniku a inde je šumafuk. Parkovanie na Vami spomínanom travniku=Toto je ale súkromný pozemok JOPu, keď jemu to nevadí a nevadí to ani environmentalistom za to zodpovedným, čo zmôžete? Cesta je ale dopravna komunikácia, na ktoré sa vzťahujú dobravno-bezpečnostné predpisy. Ja poukazujem na kritické témy a miesta, keďže ma tam minule skoro zroloval tranzit nejakej prepravnej služby, keďže si to valil krížom stredom križovatky, aby sa vyhol parkujúcemu blavakovi.
15. november 2014

Rado

Parkovanie v tej križovatke je naozaj nebezpečné a proti vyhláške, ale nie pre to, pre čo si myslíte.

§ 25
(1) Vodič nesmie zastaviť a stáť
d) na križovatke a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred hranicou križovatky a 5 m za ňou; tento zákaz neplatí v obci na križovatke tvaru "T" na náprotivnej strane vyúsťujúcej cesty,


Parkovať sa tam nesmie ale kvôli tomuto:

§ 23
(1) Vodič smie zastaviť a stáť len vpravo v smere jazdy v jednom rade ....................Pri státí musí zostať voľný aspoň jeden jazdný pruh široký najmenej 3 m pre každý smer jazdy.
20. november 2014

Vladimír

odpoveď pre Rada, tu druhú časť tvojho komentáru som aj myslel. tam ma byť podľa mojich informácií 5 M dokopy a nie 3 M
06. február 2015

Ľubo

Úplne najlepšie by bolo, keby sme dosiahli umiestnenie dopravnej značky "začiatok a koniec obytnej zóny". Vtedy by sa v takto vymedzenom priestore nesmelo parkovať nikde inde, než na vyznačených parkovacích miestach. Takže ani na chodníkoch pred vchodmi do domov. Proste, jedine na parkovisku.
19. apríl 2018

Vladimír

ďalší čo parkuje uprostred križovatky

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania