Pannónska-parkovanie-chýbajúce miesta

Zodpovednosť za riešenie: Svätý Jur

Uzavretý
meno
Martin 03. marca 2022

Dobrý deň, chcel by som požiadať o prehodnotenie opätovného zavedenia parkovania pri chodníku na ul.Pannónska vzadu od trate. Parkovanie v tejto lokalite sa stalo vo večerných hodinách problémom, všetky park.boxy sú obsadené a majitelia áut sú nútení hľadať rôzne alternatívy kde vozidlo odstaviť. V minulosti sa pri chodníku parkovalo, boli vyznačené park.boxy, ale kvôli aktivite jednotlivcov s odôvodnením na bezpečnosť, bolo toto parkovanie zrušené. Tento krok bezpečnosť nepriniesol, práve naopak. Tým že už vozidlá nestoja pri chodníku, zvýšila sa rýchlosť vozidiel prichádzajúcich od ul.Nová Pezinská a bezpečnosť sa ešte zhoršila. Parkovanie pri chodníku by obojsmernú premávku neobmedzilo (tak ako je to pri mnohých iných uliciach v Jure), iba by ju spomalilo a prinieslo vyššiu bezpečnosť.

09. marec 2022

Michal

Dobry den, profil cesty by sa podla mojho nazoru zuzil a dochadzalo by ku koliziam s oprotiiducimi vozidlami. Developer a majitel parkovacich miest dal do predaja parkovacie boxy a je mozne si taky na vlastnu SPZ zabezpecit do osobneho vlastnictva. Automobil je rozmach a luxus, preto sa treba tomu prisposobit. Ak sa jedna o bezpecnost tak navrhujem osadit cestne spomalovace.
10. marec 2022

Martin

Dobrý deň p.Michal, je samozrejmé že profil cesty by sa zúžil, no nebola by obmedzená obojsmerná premávka, iba by ju to spomalilo a ku kolíznym situáciám by vo zvýšenej miere nedochádzalo oproti súčasnému stavu. Ku kolíznym situáciám tam dochádza v rovnakej miere či už sa pri chodníku parkovalo alebo nie, akurát nám tam teraz autá jazdia ešte rýchlejšie a máme menej park.miest. V Jure máme mnoho užších ulíc s obojsmernou premávkou kde je dokonca povolené parkovanie na oboch stranách a nerobí to problém, všetko je to o vzájomnej tolerancii. Čo sa týka kupovania parkovacích miest, ako to vyrieši celkovo situáciu keď je boxov nedostatok? Dovolím si oponovať aj argumentu že auto je rozmach a luxus, nemám dojem že tomu tak je, skôr je auto nevyhnutnosť. Ak má človek deti a má stihnúť ich vyložiť a vyzdvihnúť v škôlke či škole, s dochádzaním do práce Bratislava, inak ako 1-2 autami v rodine sa to ani stihnúť nedá. Verejnou dopravou to jednoducho nie je možné stíhať ak má človek stráviť 8 hodín v práci. Ohľadom spoľahlivosti verejnej dopravy sa nemusím ani vyjadrovať. Pani učiteľku v materskej škôlke veľmi nezaujíma či vlak / autobus mešká, alebo bol odrieknutý, ona vidí dieťa ktoré si rodič zase nestihol vyzdvihnúť.
11. marec 2022

Odpoveď samosprávy

Ďakujem za podnet. Mesto neplánuje rezervovať jazdný pruh na parkovanie. Váš podnet však v každom prípade prednesieme na rokovaní s Dopravným inžinierom ODi PZ Pezinok. Predpokladám, že k posúdeniu vytvorenia parkovacieho pruhu bude s najväčšou pravdepodobnosťou žiadať projekt aj pre širšie súvislosti vyplývajúce z tohto riešenia. (napr. zjednosmernenie ulice, čo by ale mohol byť problém vzhľadom na parkoviská, ktoré sú obsluhované z tejto komunikácie)

Šimon Gabura
primátor Mesta Svätý Jur
09. apríl 2022

Vladimír

Bývam v tejto mestskej časti 12 rokov, nikdy som nemal problém zaparkovať, nikdy som neparkoval na chodníku na ceste, na mieste pre vozičkárov, či dokonca na tráve. Vždy riadne a len na parkovisku i keď ma to stalo ca 10 min. navyše hľadania a ca 30 min. viac chôdze. Bohužiaľ niekomu je ale priveľa prejsť peši o ca 50-100 navyše, preto to dá na drzáka na chodník, v strede T križovatky, či dokonca do zákruty či aj trávu. Osobne jednoznačne nesúhlasím s týmto navrhovaným riešením parkovania na ceste. Je to nebezpečné, či pre vodičov i obyvateľov našej mestskej časti. Riešenie už dávno existuje, len sa ním tí ktorí majú nezaoberajú, pričom som len ja toto min 5x adresoval. Riešením je odtiahnuť všetky vraky čo som nahlásil a majiteľom pozemkov a mestu je to jedno, rovnako obmedziť parkovanie sluzobným autám prepravných a logistickych spoločností ktoré sa tu množia ako huby po daždi. V neposlednom rade viem o jednom majiteľovi, ktorý tú parkuje 2 vraky a štyri aktuálne nahlásené auta, robí si z verejných parkovacích státi autobazár a vrakovisko. Toto keby kompetentní riešili, hneď by bolo minimalne 12-15 miest navyše. V BA to mesto rieši oveľa flexibilnejšie a donášačom vrakov to netolerujú.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania