Parkovanie na Pannónskej v Kačačniciach

Zodpovednosť za riešenie: Svätý Jur

Vyriešený
meno
Marek Podhorský 13. apríla 2015

Dobrý deň.
Chcem sa spýtať, kedy sa bude pokračovať vo výstavbe plánovaného parkoviska v lokalite Kačačnice na Pannónskej ulici pri železnici, ktoré sa v minulom roku začalo, ale práce sa pozastavili. Parkovacie miesta vo večerných hodinách chýbajú, auta parkujú na "zeleni" a na ceste, čo neprispieva k bezpečnosti.

Výstavba parkovacích miest mala pokračovať po etapách v súvislosti s odovzdávaním jednotlivých bytových domov.
Od roku 2010 pribudlo len 13 pozdĺžnych parkovacich miest veďla cesty.
Potreba parkovacích miest podla počtu obyvatelov bola stanovená v roku 2010 na 277 (viď. link nižšie). Momentálne je vybudovaných len 236 parkovacích miest pre 264 bytov v 9-tich bytových domoch (mimo BD10).
Koľko definitívne parkovacích miest má byť vlastne vybudovaných pre tieto bytové domy (podľa STN, podľa zmluvy s developerom) ?

Ďakujem.

V nadväznosti na:
http://diskusia.svatyjur.sk/diskusia/viewtopic.php?p=1952&highlight=#1952

14. apríl 2015

Pavol

Pán Podhradský rátate v tom súčte parkovacích miest s parkoviskami pred BD1? V ostatnom čase BD1-9 prišiel alebo príde o parkovacie miesta pred BD1 (sú zrejme už súkromné-vykrížikované) a pred novými objektami 6.etapy. Večer po 19:00 sa parkovať v JOPe nedá. Parkovisko pri potoku vo veľkej miere obsadili obyvatelia ul. Pri štadióne. Quo vadis JOP? Pán primátor prosíme o pomoc.
14. apríl 2015

Marek Podhorský

Ano, rátal som aj parkovacie miesta pred BD1 pred predzáhradkami pri ceste, všimol som si ako ich teraz postupne krížikujú, takže o ne prídeme?! Nerátal som parkoviská medzi domami 6. etapy.
30. apríl 2015

Odpoveď samosprávy

V lokalite Kačačnice je vybudovaných 279 parkovacích miest. Spoločnosť JOP má do konca júla 2015 dobudovať ešte 24 ďalších parkovacích miest. Počet parkovacích miest pre bytové domy bude teda v rámci lokality 303. Do tohto počtu sa započítavajú aj parkovné miesta napríklad pri BD10 a aj časť pri Terne. Parkovacie miesta boli schvaľované v zmysle v tom čase platnej vyhlášky a normy STN.Ing. Šimon Gabura, primátor mesta
04. máj 2015

Marek Podhorský

Dobrý deň pán primátor. Ešte by som danú temu neuzatvátral.

Ide o to, že 303 parkovacích miest v celej lokalite od Terna po železnicu čo vybuduje JOP bude málo!
Bude potom potrebné parkovacie miesta budovať mesto, alebo občania!

Dodatočná otázka:
Parkovacie miesta, ktoré boli schvaľované v TOM ČASE, uvažovali o akej zastavanosti bytov a domov, a s akým počtom obyvatelov?
Aká je bilancia teraz ?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania