Zelená vlna

Zodpovednosť za riešenie: Svätý Jur

Vyriešený
meno
T 12. júna 2015

Dobrý deň,
Ako obyvateľ Pezinku a pracujúca osoba v Bratislave, každý deň v rôznych časoch počas dňa prechádzam cez Svätý Jur, a cez jeho tri semafory, ktoré sa nachádzajú na Krajinskej ceste.
Chcela by som dať podnet na zosynchronizovanie tzv. zelenej vlny, pretože sa mi často stane, že stojím na každom semafore.
Druhý návrh sa takisto týka semaforov, ale hlavne toho na križovatke Krajinskej cety, Prostrednej a Slovenského národného povstania. Je tam semafór, ktorý funguje neprestajne, 24 hodín v kuse. Myslím, že by bolo vhodné semafór na noc vypínať, tak ako to je aj v susednom Pezinku na frekventovanej križovatke pri železničnej stanici, alebo v Bratislave. Podľa môjho názoru je zbytočné, aby som napríklad o 3.00 v noci stála na červejnej, a pritom prázdnej križovatke. Ďakujem

16. jún 2015

Odpoveď samosprávy

Ďakujem za podnet. Mesto má momentálne funkčných päť semaforom riadených bodov (štyri križovatky a jeden samostatný prechod pre chodcov). Tri tieto body sú kompletne zosynchronizované – Križovatka Prostredná, Krajinská, SNP, Prechod Sasinkova, Krajinská, Dukelská, a Križovatka Bratislavská, Krajinská, Kollárova (ďalej len pri škole). Všetky tieto tri sú zároveň aj dopytové z vedľajších ulíc a teda ak nepríde dopyt je stále pustená zelená na Krajinskej. Mesto posledne upravovalo tento systém za účelom zvýšenia bezpečnosti na prechode pre chodcov na križovatke pri škole a to tak, že sme vytvorili 4 sekundy čistý prechod pre chodcov vo vybraných časoch a až následne semafory púšťajú autá z Bratislavskej a Kollárovej. Aj preto sa musel skrátiť interval pre automobily a môže sa stať a aj sa stáva, že posledné autá (idúce na oranžovú na prvej križovatke) v rámci zelenej vlny ostávajú stáť zväčša na poslednej križovatke. Celý tento systém budeme inovovať už tento rok, kde pri rekonštrukcii na led technológiu bude aj opätovne prehodnotené nastavenie križovatiek. My v každom prípade budeme primárne chrániť chodcov – hlavne deti a teda sa budeme snažiť čas 4 sekundy predlžiť.
Semafory vypínať bohužiaľ nesmieme, pretože je to jedna z podmienok uzavretia podchodov. Pokiaľ podchody, ktoré bránia výhľadu nebudú odstránené, spomínané tri semafory musia byť spustené nonstop.


Ing. Šimon Gabura, primátor mesta

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.