Predmety na chodnikoch

Zodpovednosť za riešenie: Svätý Jur

Vyriešený
meno
Mlady Juran 21. februára 2017

Od 1. januara tohto roku plati v meste vseobecne zavazne nariadenie o parkovani, podla ktoreho je zakazane aj "ohradzovať časti verejného priestranstva alebo jednotlivých parkovacích miest". Napriek tomu si napr. na Bratislavskej ulici viacero rodin vyhradzuje casti chodnikov alebo predzahradiek (patriacich mestu) roznymi doskami, tehlami a podobne. Osobitne vyrazne je to kusok nad krizovatkou s Felcanovou ulicou, kde si jedna rodina kazdy den vyznacuje parkovacie miesta pozdlz celeho svojho domu cestarskymi kuzelmi. Napriek tomu, ze touto ulicou pravidelne vidim prechadzat auto mestskej policie, situacia so zaberanim verejnych priestranstiev takymto sposobom zostava neriesena. Preco si policia tieto pripady nevsima a neriesi ich?

24. február 2017

Helenôčka Tvoja

Tento podnet je úplne aktuálny! Videla som dokonca " parkovacie miesto " ohraničené nebezpečnými zahrotenými latami, a to už súvisí nielen s aroganciou ale aj s ohrozovaním bezpečnosti chodcov! Potme som tie ostré dosky zbadala len v poslednej chvíli.
Helena
27. február 2017

Odpoveď samosprávy

Ďakujem za podnet. Mestská polícia tento priestupok (tak ako každý) najskôr rieši upozornením ak sa bude opakovať bude za nepovolený záber verejného priestranstva (NZVP) udeľovať pokuty. Zároveň pracovníci technického úseku priebežne "zbierajú" tieto predmety. Ak si majiteľ následne po ne na MsÚ príde, taktiež dostane pokutu za nepovolený záber NZVP.

Ing. Šimon Gabura
primátor mesta

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania