Odparkovany vrak pred skolou

Zodpovednosť za riešenie: Svätý Jur

Uzavretý
meno
cement 08. augusta 2017

Dobry den,
vozidlo stoji uz x MESIACOV !!!! na parkovacom mieste pred skolou a stale sa s tym nic nedeje. Zabera miesto pre prichadzajucich rodicov, zamestnancov, navstevnikov, skratka kohokolvek. Pokial viem, dane vozidlo bolo nahlasene ako stojace uz v MARCI, co je k dnesnemu datumu 5 mesiacov. A nic sa s tym nerobi. Opakujem NIC ! Hlavne ze sa vzdy kazdy obhana ekologiou, zakonmi a bla bla. Ale skutek utek. A este k tomu mestska chodi okolo kazdy den 10x a nic, ale ked niekto sedi v aute a caka, tak hned zastavia a pytaju obciansky, lebo "preveruju" co za grazlov to tu chcu posprekovat skolu. Pricom cakam na znameho!!! A statna policia tu stoji so zapnutym motorom (zakazuje to vyhlaska) a caka kto prejde o 2 v noci na oranzovu. Dakujem vsetkym (ironicky)

22. august 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň

žiaľ mesto Svätý Jur nemá zákonné dôvody na odstránenie predmetného vozidla. Dané auto má riadne ŠPZ, má platnú emisnú a aj technickú kontrolu. Neprekáža ceste (netvorí prekážku). Neporušuje zákon o cestnej premávke. Nakoľko má všetky zákonné náležitosti (ŠPZ, EK a TK), nedá sa považovať za odpad a z uvedeného dôvodu nemáme zákonné dôvody na odstránenie ani v zmysle cestného zákona a ani v zmysle zákona o odpadoch.

Chápeme Vaše rozčarovanie, no zákony nám neumožňujú postupovať iným spôsobom.

Ďakujeme za porozumenie

Mestský úrad
12. jún 2018

Jozef Černý

Myslím, že by bolo možné cez evidenciu vozidiel zistiť majiteľa a pekne ho poprosiť, aby auto previezol na menej frekventované miesto.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.