Dlhodobo odstavene auto

Zodpovednosť za riešenie: Svätý Jur

Vyriešený
meno
Katarina 05. júla 2018

Chcela by som upozornit na dlhodobo zaparkovane auto na parkovisku pred domom Pri stadione 26/a, je plne odpadkov. Je mozne nieco s nim urobit, aby mohli parkovat na tomto mieste, ktori auto pouzivaju, resp. aby nemuseli parkovat na chodniku na ihrisko.
Dakujem

10. júl 2018

Petra

auto má majiteľa. Pani "zberateľka" býva v bytovke vedľa.
11. júl 2018

Juran

Dobrý deň,

Aj na Váš problém je možné nájsť riešenie vo VZN Mesta Svätý Jur č. 6/2018.
Podľa čl. 1 ods. 2 písm. e) VZN „Starým vozidlom je aj vozidlo, ktorého držiteľ nie je známy,
Ak je odstavené dlhšie ako 30 dní na verejnom priestranstve, alebo na inom mieste, ak je jeho odstránenie potrebné z
Hľadiska ochrany životného prostredia alebo zachovania estetického vzhľadu mesta.“
V zmysle čl. 6 ods. 3 toho istého VZN staré vozidlo odstavené na verejnom priestranstve sa považuje za odpad a obec s ním
Naloží podľa ustanovení zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch.
Podľa mňa trochu prísne ustanovenia ale páni poslanci to odsúhlasili. Som zvedavý akým spôsobom
Sa s týmto problémom vyporiada mesto. V tejto súvislosti len doplním, že takýchto starých vozidiel
Odstavených dlhšie ako 30 dní na verejnom priestranstve je v centre mesta viac.
25. júl 2018

Odpoveď samosprávy

Ďakujem za podnet.

Podmienky parkovania na verejných priestranstvách rieši VZN č. 6/2018. Nakoľko má vozidlo pripevnené tabuľky s evidenčným číslom a taktiež je ponechané na mieste, kde je státie povolené, nemôžme ho ako správca komunikácie v zmysle Článku 6, bode 2 uvedeného VZN odstrániť. Zabezpečiť odstránenie vozidla by sme mohli v prípade, ak by vozidlo bolo vyradené z evidencie, poprípade by nemalo platnú STK a EK. V tomto prípade sa podľa článku 1 bod 2e) tohto VZN vozidlo stáva starým vozidlom, a to vtedy ak ho chce dať jeho držiteľ vyradiť z evidencie vozidiel, alebo má byť vyradené, alebo bolo vyradené z evidencie podľa zákona č. 79/2018 Z.z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Starým vozidlom je aj vozidlo, ktorého držiteľ nie je známy, ak je odstavené dlhšie ako 30 dní na verejnom priestranstve, alebo na inom mieste, ak je jeho odstránenie potrebné z hľadiska ochrany životného prostredia alebo zachovania estetického vzhľadu mesta.

Mgr. Zuzana Mackovičová
Referát cestného hospodárstva, služby podnikateľom Mesto Svätý Jur
21. december 2018

Katarina

Chcela by som upozornit na dlhodobo zaparkovane auto na parkovisku pred domom Pri stadione 26/a, je plne odpadkov. Je mozne nieco s nim urobit, aby mohli parkovat na tomto mieste, ktori auto pouzivaju, resp. aby nemuseli parkovat na chodniku na ihrisko.
Dakujem
K.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania