Zábradlie / Krajinska cesta

Zodpovednosť za riešenie: Svätý Jur

Vyriešený
meno
Ferko Mrkvicka 04. septembra 2013

Poškodené zábradlie na križovatke Krajinská cesta - Bratislavská ohrozujúce bezpečnosť chodcov.

04. september 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
o uvedenej situácií vieme. a dokonca dnes o cca 9--tej som uvedené dala aj na Facebook - Jurský klebetník. Áno, nezodpovedný vodič idúci z Bratislavskej ul. smerom do BA išiel pravdepodobne na červenú a autá idúce z PK do BA idúce na zelenú ho nabrali a tým došlo k likvidácií zábradlia. Našťastie v tom čase boli už všetky deti v škole. Mesto si vzniknuté náklady spojené s likvidáciou predmetného zábradlia a následnou opravou bude uplatňovať od vinníka dopravnej nehody.

Ing. Fiamová, prednostka MsÚ
04. september 2013

Odpoveď samosprávy

informáciu doplňujem: z dôvodu, aby nám poisťovňa uznala vzniknutú škodu, k odstráneniu predmetného zábradlia žiaľ môže prísť až po obhliadke poisťovacím agentom. Žiaľ máme skúsenosti, že ak škodu upravíme vopred, poisťovňa uvedené neuzná ako škodu a neuhradí nám to. :-( My sme už vinníka vyzvali, aby okamžite nahlásil poistnú udalosť a mesto uvedené urobí obratom.

Ing. Fiamová, prednostka MsÚ
04. september 2013

Odpoveď samosprávy

informáciu doplňujem: z dôvodu, aby nám poisťovňa uznala vzniknutú škodu, k odstráneniu predmetného zábradlia žiaľ môže prísť až po obhliadke poisťovacím agentom. Žiaľ máme skúsenosti, že ak škodu upravíme vopred, poisťovňa uvedené neuzná ako škodu a neuhradí nám to. :-( My sme už vinníka vyzvali, aby okamžite nahlásil poistnú udalosť a mesto uvedené urobí obratom.

Ing. Fiamová, prednostka MsÚ
04. september 2013

Odpoveď samosprávy

Skúsime všetko posúriť tak, aby bolo zábradlie odstránené čím skôr. Hlavne z ohľadu na bezpečnosť detí. Žiaľ výroba nového bude trvať oniečo dlhšie.

Ing. Fiamová
09. september 2013

Mariana Fiamová

Zábradlie bolo odstránené ešte v ten istý deň večer.
12. september 2013

Jancová Mária

Táto situácia s "nabúraným" zábradlím je len kvapkou v mori v porovnaní s tým, čo sa okolo II/502 deje. CHODNÍKY nie sú od cesty vôbec chránené, v niektorých úsekoch preletujú autá pár centimetrov od Vás, keď idete po chodníku. Skúste prechádzať popri oplotení školy a budete mať stále pocit, že vás niekto nabúra. Že tam je veľa dopravných kolízii nie je treba hovoriť, svedčia o tom neustále pokrčené chabučké zábradlíčka, ktoré nikoho neochránia, pletivo v strede cesty, dopravné značky, semafory.... A navyše aj tých zábradličiek je stále menej a menej.
ROZHODNE TREBA riešiť zvýšenie bezpečností chodcov a vybudovať na najkritickelších miestach pevnejšie zvodidlá pozdĺž cesty v zastavanom území.
08. október 2013

Odpoveď samosprávy

neuveríte, ale stále čakáme na obhliadku poisťovne. Až potom môžeme dať znovu vyrábať poškodené zábradlie. Ako som už nižšie informovala, zábradlie bolo odstránené bezprostredne v deň nehody.


Ing. Fiamová, prednostka MsÚ
30. október 2013

Odpoveď samosprávy

Konečne máme obhliadku poisťovacieho agenta zasebou, a mohli sme tak pristúpiť k objednávke zabezpečenia nového zábradlia. Objednávka je zverejnená na http://www.svatyjur.sk/wisam/zmluvy má číslo 151/2013

Ing. Mariana Fiamová, prednostka MsÚ

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania