Podhradie-Dopravné značenie-iné

Zodpovednosť za riešenie: Svätý Jur

Vyriešený
meno
Lea Delete 02. mája 2019

Dobrý deň, v posledných mesiacoch sa objavuje v meste dvojica mladých policajtov, z orpz Pezinok, ktorí zastavia nič netušiaceho vodiča na prostrednej ulici alebo niekde ho dobehnú, s tým, že nezastavil na stopke z nesticha pri palfiovskom kaštieli. Napriek tomu, že na stopke poctivo zastavil, pokutujú 20-40eur. Chcem sa spýtať či by mesto mohlo osadiť v tomto úseku kameru, aby sa občania nášho mesta mohli brániť pred zneužívaním zo strany takýchto policajtov. Poprípade ešte nejako inak zasiahnuť, poslať správu na orpz, ďakujem

07. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Ďakujem za podnet. Ak Vás polícia zastaví z dôvodu porušenia dopravných predpisov, musí Vám to dokázať. Preto máte možnosť si vyžiadať záznam z kamery prípadne aj možnosť pokutu nezaplatiť - v prípade, že nie ste si vedomý porušenia predpisov. Následne budete prerokovaný na dopravnom inšpektoráte, kde už budú predložené dôkazy - napr. kamerový záznam. Jediné porušenie, ktoré je možné dokazovať bez kamerového záznamu je telefonovanie za volantom.
Mesto popri rekonštrukcii požiarnej zbrojnice rozšíri kamerový systém aj do tejto zóny mesta.

Ing. Šimon Gabura
primátor mesta

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania