Staničná-cyklotrasa-poškodená

Zodpovednosť za riešenie: Svätý Jur

Uzavretý
meno
Peter Oravec 17. júna 2019

Závora znemožňuje plynulé používanie cyklotrasy Jurava pre cyklistov. Prosím o riešenie.

17. jún 2019

Peter Oravec

Vzhľadom na to, že som bol vyzvaný, aby som doplnil "podnet o dovody preco je nemozne plynule vyuzivanie cyklotrasy", dopňujem: Pretože hrubá kovová tyč závory znemožňuje cyklistom plynulo a bezpečne (bez zosadania z bicykla) prejsť.
17. jún 2019

Peter Oravec

Robí sa to na príklad aspoň takto.
17. jún 2019

Jozef Troška

Pripajam aj ja poznatok z JuRaVy, co sa tyka tyce zavory, mysllm, ze to je ten najmensi problem.
Horsie to vidim v udrzbe celej trasy, kto sa tam chodi bicyklovat alebo aj korculovat, isto si vsimol ako ta cyklocesta z jednej i druhej strany zarasta, ako porast nenapadne zuzuje cestu a to ma cyklocesta par rokov. A ked sa pokosi, tak to je tak urobene ako za trest, akoby naschval. Burina slabo pokosena, okraje ponechane bez kosenia. pokosene ponechane na ceste. Na niektorych miestach, uz hned od mosta (vid. foto) stromy previsaju nad cestu ze sa uz pomaly neda prejst. Treba si uvedomit, ze "priroda rastie" a ak sa to bude takto "udrziavat", nielen kosit ale aj udrziavat sirku cesty tak o chvilu bude cyklocesta iba chodnicek, ze sa nebude dat vzajomne vyhnut.
Pripada mi to, vybudovali sme, budte radi, co este chcete.
Udrziavat cesty, chodniky je nas slovensky problem, urobit halabala alebo vobec, hlavne ze su cestari, spravcovia, ale pokial to nik nevyzaduje, tak sa to neurobi. A ked uz, tak sa to urobi tak ako to vyzera na Krajinskej ul. i na chodnikoch.Ziadna zodpovedna poriadna robota!!!!
21. jún 2019

Martin K.

Myslim si, ze problem je v cyklotrase ako taky celkovo.
Je tu iba par rokov a je v katastrofalnom stave. Aj ked nie je prioritne urcena na korcule, ale skor na bicykle, to nemeni nic na veci, ze tak zniceny povrch je jedna velka hanba.
Cela dopukana, polepena. Ked cez to prechadzate, koliecka na korculiach smyka.
Uz aj toto mnozstvo polepenych casti znova puka a roztvara sa. Mam taky pocit, ze sa s tym asi ani nic ine neda spravit, nez to vybudovat kvalitne nanovo. Z toho mi ale vyplyva, ze vlastne nie je ani realne riesenie tejto situacie, lebo nikto to nebude "kvalitne" davat dokopy. Je to velmi smutne, ze tak skvely napad, ktory ludia naozaj ocenili a je prinosom, bol prevedeny do realu velmi nekvalitne a nevydrzi tolko, aby sa mohol kvalitne a efektivne vyuzivat po dlhe obdobie.
24. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Ďakujem za podnet. Podnet postúpime združeniu Jurava na riešenie.

Ing. Šimon Gabura
primátor mesta
24. jún 2019

Peter Oravec

Pán admin, prečo ste dali podnet ako vyriešený? Však nie je vyriešený. Samospráva iba píše, že ho postúpi združeniu Jurava...
Podnet je stále fakticky neriešený.
Ďakujem.
08. apríl 2020

Peter Oravec

Samospráva ignoruje aj tento podnet.
Prosím o preposlanie samospráve.
13. júl 2020

Peter Oravec

Dobrý deň.
Predbežne vyriešené takto.
Navrhujem predbežné uzavretie podnetu.
28. apríl 2021

Peter Oravec

Dobrý deň, opakovane navrhujem uzavretie podnetu.
S pozdravom.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.