Krajinská cesta-Verejné služby-iné

Zodpovednosť za riešenie: Svätý Jur

Vyriešený
meno
Viktor Hollý 12. septembra 2019

Dobrý deň, rád by som sa spýtal na zriadenie žltého školského autobusu smerom do race ráno a poobede možno dva spoje, je veľa detí čo vzhľadom na nekvalitnú ZŠ u nás radšej chodia do Bratislavy, ten ísť riaditeľ 30 rokov, nič sa nemení, nulová perspektíva po tej vyberovke zase, pomohlo by to aj mnohým rodičom s rannými problémami s menšími deťmi, aby sme mali na výber nie len byť vazalom tejto školy, čo sa dá v tomto urobiť, ďakujem

15. september 2019

Štefan

Bez nejakej urážky "lazníkov", čo bývame niekde na lazoch? Však do Rače to je bežným linkovým autobusom ani nie desať minút a do Pezinka tiež. Takisto vlaky. A ešte taká poznámka. Prečo by malo mesto Sv.Jur platiť dopravu deťom do Rače/Pezinka/Limbachu/Grobu do školy. Keď už máte takú potrebu, tak si zariaďte svoj pracovný život tak, aby ste svojim deťom mohli poskytnúť podľa vás to najlepšie, ale nechcite aby sme sa na to skladali mi všetci ostatní.
23. september 2019

Odpoveď samosprávy

Ďakujem za podnet. Zriadiť samostatný školský autobus do Rače momentálne nemáme v pláne. Svätý Jur je prepojený s hlavným mesto aj železničnou aj autobusovou dopravou. Z tohto dôvodu mesto neplánuje "zduplovať" už existujúcu možnosť cestovania.
Ku kvalitám našej Základnej školy len toľko: V rebríčku INEKO je to dlhodobo najlepšia základná škola v Bratislavskom kraji a patrí k trom najlepším na celom Slovensku. V rámci celoslovenského testovania "tzv. monitor" je naša škola taktiež nadpriemerná. O ďalších výhodách školy nebudem hovoriť, pretože môžem byť pozitívne zaujatý. Za všetko hovorí aj fakt, že sme neprijali pre nedostatok miesta viac ako 30 detí z okolitých miest. (Pezinok, Rača, Slovenský Grob, Limbach). Takže naša škola je žiadaná nielen u nás (naše deti sme umiestnili všetky), ale aj u našich "susedov".

Šimon Gabura
primátor mesta Svätý Jur

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania