Staničná-MHD-zlé nastavenie cestovného poriadku

Zodpovednosť za riešenie: Svätý Jur

V riešení
meno
Mlady Juran 22. novembra 2019

V nadvaznosti na otvorenie prestupneho terminalu bola zavedena nova autobusova linka spajajuca jednotlive autobusove zastavky v meste. Linka sa ale mina ucinku, kedze vlaky podla cestovneho poriadku prichadzaju v case 15.01-16.01-17.01 a autobus odchadza v casoch 15.05-16.05-17.05. Vlaky prakticky stale meskaju (bezne 2 az 5 minut) a clovek nedokaze za zvysny cas prebehnut zo stanice na zastavku. Tento tyzden sa nam to stalo dvakrat pocas troch dni. Vysledkom je, ze autobus premava po meste uplne prazdny. Nebolo by mozne vybavit posun odchodu autobusu, resp. (co by bolo uplne najlepsie) nadviazat ho na realny prichod vlaku? Kedze cely okruh mestom trva asi 20 minut a autobus ma hodinovy interval, rezerva by na to bola.

25. november 2019

Odpoveď samosprávy

Ďakujem za podnet. Mesto oslovilo Slovak lines s touto požiadavkou - konkrétne či by vodič podľa situácie nemohol počkať na ľudí z vlaku - ak vlak mešká.
Odpoveď Slovak lines následne zverejníme.

Šimon Gabura
primátor mesta Svätý Jur

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.