Kollárova-riešenie dopravnej situácie-nedodržiavanie dopravných predpisov

Zodpovednosť za riešenie: Svätý Jur

Vyriešený
meno
Tomas 20. júla 2020

Dobrý deň
Nedávno sa dokončila oprava Kollárovej ul. a pribudla zmena dopravného značenia na 30(znak na asfalte)teda z pôvodných 40,čo by nebol problém na koľko je tam škola a je to logické keďže je to hlavný dopravný ťah.Všimol som si ale,že táto zmena nastala nie len tam ale v celej spodnej časti Jura a teda sa zmenila(prelepila)Zóna na 30 a mal by som ku tomu pár otázok.
-Na koľko bolo pre vozidlá problém dodržiavať 40 ako plánuje mesto presadzovať dodržiavanie zóny 30?
-Na základe akého podnetu nastala zmena pre celú oblasť,prípadne spravilo sa predtým napr.vyhodnotenie "realizovatelnosti"?
-Bola táto zmena rokovaná?Možno by občania v spodnej časti,keby mali šancu,vedeli navrhnúť lokálne riešenia na miesta,kde najviac nedodržiavajú predpisy než plošné na ktoré nebude šanca dohliadnuť

27. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Ďakujem za podnet. K jednotlivým otázkam:
Mesto v spolupráci s projektantom navrhuje značenie, to ale pripomienkuje a schvaľuje Dopravný inšpektorát policajného zboru - v našom prípade - v Pezinku. Mesto nie je oprávnené vymáhať dodržiavanie rýchlosti, to má tiež v činnosti Policajný zbor SR a jeho zložky.
Príkladom jednotlivých lokálnych opatrení je spomalovač rýchlosti na Kollárovej ulici. Ten bol umiestnený po doručení petície obyvateľmi práve spomínanej ulice. (tiež schválený Dopravným inšpektorátom)

Šimon Gabura
primátor mesta Svätý Jur
27. júl 2020

Tomas

Dobrý deň,
ďakujem za odpoveď, znova ale vystáva otázka na ktorú nebolo úplne odpovedané ale vyhlo sa odpovedi. Keďže ako píšete mesto na svoj pokyn zmenilo a dalo odsúhlasiť značenia, teda na základe čoho/koho pokynu toto mesto zmenilo, keď to nebolo možné ako píšete vymáhať dodržiavanie a slúži to teda len ako "proforma". Ako som písal na Kollárovej to akceptujem a už boli opatrenia na ulici a je šanca dané značenie dodržiavať na koľko je tam spomaľovač a teda stačilo len pre danú ulicu zmeniť značenie kvôli škole. Hlavne išlo o druhé ulice (bolo nutné zregulovať?)keďže sa jedná o polku mesta,kde už opatrenia nie sú a nemáte ako nato dohliadnuť. Týmto sa len potvrdil ďalší bod, že takáto zásadná zmena bola narýchlo robená bez komunikácie s ľuďmi a vzniklo plošné riešenie, ktoré sa nebudete kontrolovať ako lokálne opatrenia, ktoré by mali šancu niečo zlepšiť.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania