Chýbajúci popolník

Zodpovednosť za riešenie: MsÚ vo Svidníku

V riešení
meno
Ján Zápotocký 10. februára 2016

Hneď vedľa vynoveného schodišťa sa návštevníkom Okresného súdu alebo polície naskytne nepekný pohľad. Je tam cintorín cigaretových ohorkov, ktoré tam každým dňom pribúdajú. Keďže fajčiari využívajú na "fajčiarskú" práve schodisko pred budovou, práve chýbajúci popolník mohol prispieť k tomuto neutešenému stavu. Hoci rozpočty úradov sú oklieštené, popísaný stav nikoho nereprezentuje.

11. február 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň pán Ján. Váš podnet sa týka priestoru, ktorý využívajú pracovníci i návštevníci predmetnej budovy a pre ich potreby je umiestnený aj kôš na cigaretové ohorky pri bezbariérovom prístupe do budovy. Tento kôš je využívaný, ale prečo iní pracovníci, či občania vyhadzujú ohorky na zem, nevieme. Technické služby mesta Svidník osadzujú odpadkové koše po meste a jeden taký je priamo pred vstupom do budovy. O potrebu cigaretových košov sa starajú jednotlivé inštitúcie podľa potrieb svojich zamestnancov. Keďže pri vchode z boku je aj kôš na cigaretové ohorky nie je v sile mesta, aby usmerňovalo v kultúre správania sa občanov jednotlivo a upozorňovať ich na potrebu vyhadzovania ohorkov do koša na to určeného a nie na zem.

MsÚ
11. február 2016

Odpoveď samosprávy

Milý Ján, radi by sme Vás informovali, že pri najbližších teplých dňoch budú aktivační pracovníci mesta čistiť aj trávnaté plochy v meste od rôznych nečistôt. Pracovníci sa zamerajú aj na vyčistenie plochy pred AB budovou, na ktorú ste poukázali. My už iba môžeme veriť, že občania a pracovníci, ktorí odhadzujú ohorky budú už disciplinovanejší a ohorky budú smerovať do koša na to určeného.

MsÚ

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania