Čsl. armády-zábradlie-chýbajúce

Zodpovednosť za riešenie: Trebišov

Vyriešený
meno
Tomas 28. apríla 2021

Napriek zákazu zastavenia na tomto mieste často zastavujú autá a prebehujú ľudia z jednej strany cesty na druhú aj napriek tomu že sa o niekoľko metrov ďalej nachádza priechod pre chodcov. Často tu vznikajú životu nebezpečné situácie, vodiči trúbia na prebehujúcich chodcov, ktorých často krát zbadajú na poslednú chvíľu. Navyše prechádzajú chodci po trávnatom páse a ničia tým zeleň a vytvárajú si nelegálne skratky.

Preto navrhujeme osadenie zábradlia - oplotenia, obdobne ako to je v úseku okolo cesty pred kruhovým objazdom (červeno-biele zábradlie) pre zabránenie prechodu chodcov na cestnú komunikáciu z chodníka.

30. apríl 2021

Slavomír Illeš

Ten zelený pás tam je umelo vytvorený, bola to spojovacia komunikácia na sídlisko, len niekto mal dobré známosti a cestu zrušil a vytvoril zelený pás. Od nepamäti sa tam cez cestu prechádzalo. Nepomôže ani zábradlie.
30. apríl 2021

Tomas

@Slavomír Illeš, áno pamätám si ešte časy kedy sa tadiaľ dalo dostať autom na sídlisko, ale keďže to bolo zrušené asi to malo nejaký dôvod. Každopádne chodci by tadiaľ chodiť nemali, ak by aj zábradlie nepomohlo úplne, mohlo by to aspoň trochu obmedziť a človek by si rozmyslel či sa mu oplatí ho preliezať alebo sa prejde k najbližšiemu prechodu pre chodcov. Takéto zábradlia máme okolo viacerých chodníkov v Trebišove ako aj v iných mestách a podľa môjho názoru plnia svoju úlohu.
22. november 2021

Odpoveď samosprávy

Koncom októbra 2021 pracovníci Technických služieb mesta Trebišov osadili v uvedenej lokalite kovové bezpečnostné zábradlie v dĺžke 18 m.

Mgr. Mário Fazekaš
Technické služby mesta Trebišov
30. január 2022

Slavomír Illeš

Len ste ľuďom sťažili prechod a musia trochu viac obísť to zábradlie. Problém sa nevyriešil. No ale niekto má dobré známosti na Mestskom úrade, keď dokázal zrušiť cestu na sídlisko a zahradiť ju trávnikom. Podobne je to aj pri vojenskej bytovke, kde dali stĺpiky na cestu aby sa tade nedalo prejsť. Hlavne že okolo bytovky 1856 prechádzajú všetky autá čo sa chcú dostať na sídlisko.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania