Prístupová cesta k rodinným domom

Zodpovednosť za riešenie: Trebišov

V riešení
meno
Radoslav Čuj 08. marca 2016

1.) Úroveň okolitých trávnatých plôch je nad úrovňou cesty a tým sa aj po slabých dažďoch na ceste zadržiava veľké množstvo vody a blata, čím je znemožnený prístup k rodinným domom peši.
2.) Bývalé vedenie mesta cestu "opravilo" navozením asfaltovej drte a tým zvýšilo prašnosť v tejto obývanej časti mesta a celkovo tvorbu mlák na ceste.

10. marec 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, p. Čuj,

Mesto Trebišov vie o Vašom probléme s prístupom k rodinnému domu na Paričovskej ulici. V blízkom čase budeme riešiť danú záležitosť spôsobom predĺženia drenáže na najnižší bod kumulácie povrchovej vody. Problém by mal byť riešený v čase od 21.3. 2016.

Ing. Jozef Kereštan,
Mestská vnútorná ochrana, MsÚ
10. marec 2016

Radoslav Čuj

Dobrý deň p. Kereštan,

Chcem sa poďakovať za rýchlu odpoveď a zároveň upozorniť na to že Vami spomínaná drenáž tam už je, len sa k nej voda nedostane kvôli vyššej úrovni trávnatej plochy. Ak len predĺžite drenáž, stiahnete možno jednu mláku ale nie z celej cesty. Podľa môjho názoru by bolo vhodnejšie upraviť celú trávnatú plochu (v strede), odobratím vrstvy zeminy a následne ju upraviť smerom k jestvujúcej drenáži (to, o čo som Vás žiadal už v lete minulý rok, len...). Ak by sa to ešte následne podarilo aj revitalizovať novou trávou a nejakými drevinami, vyzeralo by to aj celkom dobre.
Ešte si dovolím doplniť zmienku o rozbitej ceste čo je pod mlákami a o ktorej sa tu zatiaľ vôbec nepíše. Možno by bolo vhodné celý priestor riešiť komplexnejšie (cesta + trávnatá plocha) v rámci nejakého projektu (revitalizácia, sanácia, dopr. infraštruktúra a pod.).
Ale určite budeme radi aj za stiahnutie vody (radšej po rozbitej a suchej ako rozbitej a mokrej) .

s pozdravom Radoslav Čuj
17. január 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, p. Čuj,

evidujeme, že Vami zverejnená fotografia je z obdobia, kedy ešte nebola zrealizovaná drenáž v tejto lokalite. To, že trávnatá plocha je nad úrovňou prístupovej cesty a voda sa kumuluje priamo v cestnom telese, sa eliminovalo práve vybudovaním spomínanej drenáže v septembri 2016. V priebehu jarných mesiacov 2018, po zistení stavu zobrazeného priestranstva, Mesto Trebišov prevedie úpravy verejnej zelene a prístupovej komunikácie k rodinným domom.
V prípade Vašej potreby navrhujeme aj osobné stretnutie na danom mieste. Kontakt: Ing. Jozef Kereštan: 0915790369


Ing. Jozef Kereštan, vedúci MVO, MsÚ Trebišov
25. december 2019

Radoslav Čuj

O 3 roky neskôr.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania