Dlhodobo nepojazdný vrak zaberá parkovacie miesto

Zodpovednosť za riešenie: Trebišov

Vyriešený
meno
Milan 07. marca 2017

Biela Škoda Forman pri strome, dlhodobo odstavené nepojazdné vozidlo, neplatná TK+EK! Bráni vjazdu do garáži a zaberá verejne priestranstvo.

09. marec 2017

Odpoveď samosprávy

Majiteľ motorového vozidla zn. Škoda Forman, bielej farby s ev. č. TV 535 AX, je dlhodobo odcestovaný v zahraničí. Hliadke MsP sa však podarilo skontaktovať s jeho príbuznou, ktorá prisľúbila, že vrak motorového vozidla odstráni v priebehu nasledujúceho kalendárneho týždňa.

Mgr. Miroslav Cabada, poverený riadením Mestskej polície Trebišov
21. marec 2017

Milan

Dnes je 21.3.2017 a vrak je stále na pôvodnom mieste! Čo keby mesto začalo plniť svoje úlohy a odstránilo tento vrak, a pokutovalo nezodpovedného majiteľa.
28. marec 2017

Milan

Dnes je 28.3.2017 a vrak je stále neriešený, podľa mňa by už mesto mohlo začať konať a vrak odstrániť, alebo na čo sa opäť čaká ? Vozidlo zaberá verejne priestranstvo a hlavne znečisťuje !!!
07. apríl 2017

Odpoveď samosprávy

Motorové vozidlo s ev. č.: TV 535 AX netvorí prekážku v cestnej premávke, ale tým, že vozidlo nemá platné STK a EK, došlo k porušeniu povinnosti, ktorú upravuje § 21 ods. 1 písm. b) Zákona SNR č. 725/2004 o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Preto bol po zdokumentovaní tento priestupok spolu so spisovým materiálom ešte minulý kalendárny rok odstúpený príslušnému správnemu orgánu - Okresnému úradu, odboru pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie, na prejednanie.
Majiteľ motorového vozidla s ev. č. TV 535 AX je dlhodobo odcestovaný v zahraničí, napriek tomu aktívne komunikuje a opätovne telefonicky prisľúbil, že uvedené motorové vozidlo dá odstrániť v priebehu tohto mesiaca, t. j. do konca apríla 2017.

Bc. Jindřich Sosna, referent pre výkon služby MsP Trebišov
02. máj 2017

Odpoveď samosprávy

Stredu 26.04.2017 majiteľ dlhodobo odstaveného vozidla na Tržnej ulici toto motorové vozidlo na vlastné náklady odstránil z verejnej komunikácie - časti parkoviska, napriek tomu, že netvorilo prekážku v cestnej premávke.
Aj naďalej budeme vďační za podnety občanov mesta. V prípade, že budete svedkom porušenia verejného poriadku, informujte o tom mestskú políciu. Podnet môžete podať (aj anonymne) na bezplatnom tel. č. 159, MsP Trebišov bude na oznam reagovať.


Bc. Jindřich Sosna, referent pre výkon služby MsP Trebišov
18. máj 2017

Dušan D

vďaka za aktívny prístup , cení sa že tu nie je m.polícia len na .....ale aj pomáha, naozaj vďaka DD

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.