Orezanie stromov

Zodpovednosť za riešenie: Trebišov

Vyriešený

Zaslal: Rebeka , 20. februára 2018

Prosím o dostatočne orezanie stromov, ktoré siahajú z parku do pozemkov na Gorkého ulici. Stromy obmedzujú rast vlastných stromov a prenášajú aj nežiadaných škodcov, ktorý poškodzujú ovocné stromy v záhrade.
Za skoré vybavenie ďakujem

21. február 2018

Adam Werther

Stromy v tejto časti parku neohrozujú nikoho na živote, ani na zdraví, či na majetku. Stromy neobmedzujú rast iných stromov, keďže sa nachádzajú na mestskom pozemku, ktorý je severne od Vášho. Ovocné stromy vo Vašej záhrade sa prirodzene ťahajú za svetlom na juh a teda nikdy nebudú svojimi konármi vypĺňať severný okraj Vašej záhrady.
V tejto časti parku rastú najmä ihličnany a gaštany, ktorých škodcovia nepoškodzujú ovocné dreviny.
Ponechanie stromov v parku v súčasnej podobe je pre Vás výhodne z dôvodu, že stromy na severnom okraji pozemku spôsobujú lom studeného vetra od severu.
02. marec 2018

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme za zaslanie Vášho podnetu. Pracovníci Mestského hospodárskeho strediska vykonali orez predmetných stromov, ktoré zasahovali na súkromný pozemok, štvrtok 1. marca 2018.


Ing. Milan Kakaš, záhradný architekt, MsHS
02. marec 2018

Rebeka

Dakujem pekne, cení sa že beriete ohľad na občanov vasho mesta :)

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania