M.R.Štefánika-znečisťovanie-pôdy

Zodpovednosť za riešenie: Trebišov

Vyriešený
meno
Jozef 09. mája 2019

Dobrý deň.
Chcel by som sa pána Primátora opýtať, akým spôsobom a kedy sa prevádza hygiena na detských ihriskách z preliezkami na území Mesta Trebišov. Ide o to, že tieto detské ihriska sú využívané deťmi z okolitých obytných blokov. V minulosti som viackrát registroval, že pracovníci Technických služieb vykonali zrejme vymývanie piesku v pieskoviskách. Chcel by som sa ale opýtať, ako sa vykonáva hygiena v priestoroch pod preliezkami ako aj v ich okolí, kde je navozený štrk, nakoľko často tu vykonajú potrebu priamo pod konštrukciou, prípadne pod stenou bytovky. Žiaľ, tieto detské ihriska denne navštevujú aj neprispôsobiví občania, ktorí pochádzajú z blízkej osady – uvedené dostatočne dáva na vedomosť jak tlač, tak i televízne relácie. Dokedy chce mesto čakať?

07. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Každoročne v období od 1. 3. do 30.11. prevádzkovateľ - mesto Trebišov prostredníctvom Technických služieb mesta Trebišov čistí, prekopáva, prehrabáva pieskoviská a polieva ich pitnou vodou alebo vodou zodpovedajúcou požiadavkám na kvalitu vody na kúpanie najmenej raz za dva týždne počas sezóny. O čistení a udržiavaní pieskovísk sú vedené záznamy. Hygienická údržba jednotlivých prvkov detských ihrísk dezinfekčným prostriedkom pracovníci vykonávajú raz za dva mesiace. Posledná dezinfekcia bola vykonaná v 23. kalendárnom týždni. Úprava kameniva, nachádzajúceho sa pod prvkami na detských ihriskách, je realizovaná v rámci údržby pieskovísk odstránením hrubých nečistôt a prehrabaním.

Miroslav Davala
Technické služby mesta Trebišov

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.