Komenského-strom-invazívna rastlina

Zodpovednosť za riešenie: Trebišov

Uzavretý
meno
Roman 30. júla 2019

Za bytovým domom pri "kuchynke" sa nachádza strom ktorý svojou živicou pravidelne pri vetre poškodzuje lak 28.7 bola búrka so silným vetrom a na niekolkých autách ktoré ani niesú zaparkované pod ním bola živica...nieto ešte keď niekto zaparkuje pod ním ...čistenie laku od zapečenej živice je dosť náročné a poškodzuje lak...

05. august 2019

Daniela

To nemyslíte vážne???.... Vyrúbať zdravý strom, aby nepadala živica na autá? Vyrúbme stromy, aby nepoškodzovali autá, vysypme priestory kamienkami a potom budeme písať podnety na mesto, aby zavlažovalo cesty v horúčavách, lebo sa tu nedá dýchať..... :(
05. august 2019

Roman

Nebuďte smiešna a akože ako to podľa vás riešiť? Veď ten strom sa počas búrky ohýňa do polovice otázka času kedy to už nezvládne.. Budete mi platiť čistenie na auto vy ? Zjavne ste ešte nikdy nemali lak poškodený od živice chcel by som vidieť vašu reakciu keď ráno auto nájdete celé dolepené ...ja som za aby sa tento dal preč a posadili aj tri nejaké nové mladé ale toto sa opakuje stále dookola a nie len autá ľudí odtiaľ ale aj keď tu parkujú keď idú do obchodu
05. august 2019

Daniela

No ved som napísala....vyrubme co je a zasadme okrasne kríčky do kamienkov.....nebude nič padať na naše autá. Ani živica, ani listy, nebudu ich o..... vtáky. To je priorita dnešnej doby.....
05. august 2019

Roman

Ja som nepísal o nijakých "kračkoch" pani ekologická aktivistka ...ale o normálnych stromoch napr.javor,dub,vŕba keď ich dokázali vysadiť na iných sídliskách tak prečo nie tu ? či čo mám stromy ja nakúpiť? Nemáte ani šajnu aký mam vzťah k prírode tak tu nemudrujte chcel by som vidieť vaše riešenie v tejto situáci...vy ste isto vysadila veľa zelene v našom meste aby ste pomohli planéte že ? ...
15. august 2019

Milan Kudrec

Aj ja som za výrub tohto stroma keďže tu bývam a tiež mám sústavne poškodený lak od živice. Pani Daniela poprosím vás aby ste sa nevyjadrovala k tomu ak tu nebývate. Vyrúbať a nasadiť nový mladý vhodnejší strom 👌.
22. august 2019

jozef

Vsetko je pekne co ste tu zatial popisali. Kto z Vas ale podal nejaku ziadost uz ci spravcovy bytoveho domu alebo na mesto ohladne vyrubu tohto stromu? Mesto urcite nebude proti tomuto vyrubu, a urcite vysadi vo vhodnom obdobi na vysadenie novy strom napr. nejaky javor a podobne.
02. september 2019

Odpoveď samosprávy

Predmetnú drevinu v minulom roku upravili rezom zamestnanci hospodárskeho strediska Technických služieb mesta Trebišov. Strom je v dobrom zdravotnom stave a neohrozuje zatiaľ zdravie, resp. majetok občanov. Živica, ktorú ihličnaté dreviny prirodzene produkujú, je sezónna záležitosť a nie je dôvodom k výrubu predmetnej dreviny. Odporúčame parkovať autá na novovytvorenom parkovisku v tesnej blízkosti/ k dispozícii je 10 parkovacích miest.

Mgr. Mário FAZEKAŠ
hospodárske stredisko Technických služieb mesta Trebišov

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania