Švermova-neporiadok a odpadky-čierne skládky

Zodpovednosť za riešenie: Trebišov

Vyriešený
meno
Michaela 27. augusta 2019

Dobrý deň
Úctivo žiadame mesto o pomoc pri riešení neúnosnej a dlhodobo pretrvávajúcej situácie na Švermovej ulici, nakoľko voľný pozemok v strede ulice, ktorý už niekoľko rokov chátra a pustne sa stal miestom, či skôr čiernou skládkou plnou odpadkov, hlodavcov, čiernych stavieb, neprispôsobivých občanov a v poslednom období aj miestom pre fetujúcich osadníkov, ktorí svojím správaním narúšajú kľud niekdajšej pokojnej ulice. Uvedomujeme si, že ide o súkromný pozemok a mesto nemá taký dosah na vlastníkov, avšak vieme, že už v mnohých prípadoch úspešne pomohlo vyriešiť podobnú neznesiteľnú situáciu a zlepšilo tak život svojich občanov..
Ďakujeme

10. september 2019

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme za Váš podnet. Pracovníci Technických služieb (TS) mesta Trebišov odstránili predmetné nelegálne skládky v uvedenom objekte na Švermovej ulici.

Miroslav Davala
námestník riaditeľa TS mesta Trebišov
12. október 2019

Michaela

TS mesta Trebisov urobili svoju pracu promtne a dokladne, avsak sme opät tam, kde sme pred casom boli. Stretavky fetujucich spoluobcanov, neporiadok, hluk, kradez ovocia z okolitych dvorov a v sucasnosti superenie kto a ako dokaze hodit kamenom a trafit terc, ktorym su okolite domy ci dvory. Je zrejme, ze vypratanie odpadkov situaciu neriesi a problem si vyzaduje ine a radikalnejsie riesenie v spolupraci s majitelom pozemku, ktory si neplni svoje povinnosti vyplývajúce z vlastnictva. Ziadame preto mesto Trebisov o razantnejsi sposob riesenia tohto roky trvajuceho a neustale zhorsujuceho sa problemu. Sme rozhodnuti nepolavit v rieseni nasej situacie a vyuzit vsetky dostupne moznosti, ktore nam poskytuje nas pravny system.
S pozdravom

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.