Ľ. Podjavorinskej-čipový systém pre stojisko

Zodpovednosť za riešenie: Trebišov

V riešení
meno
Viera Hrivňáková 27. mája 2020

Pri garážach na ul. J.Husa, bližšie k ul.Podjavorinskej sa pravidelne objavujú takéto smetiská. Príčinou sú marginalizovaní , ktorí vyberú z neuzamknutého celé vrecúško, prípadne celé veľké vrece odpadkov, v nádeji, že sa im z neho niečo zíde ho prinesú ku garážam pod stromy, myslia si, že tam ich nie je až tak vidieť, smeti vysypú na zem, prehrabujú sa v tom a ponechajú smeti na zemi.
Dnes ráno, t.j. v sobotu 23.5.2020 sme našli takúto "kôpku" za garážom. Aby sme sa na ňu nemuseli pozerať celý víkend, smetisko sme odpratali, ... nežiadame odpratanie, ale:
Žiadame nainštalovať čipový systém na stojisko kontajnerov č.15. Miesto stojiska bolo vybrané medzi dvoma stĺpmi elektrického osvetlenia práve preto, aby bola možnosť čipového systému zamykania stojiska.

02. jún 2020

Stan

Správne je za garážou, nakoľko podstatné meno garáž je ženského rodu.
A že miesto stojiska bolo vybrané medzi dvoma stĺpmi el.osvetlenia kvôli možnosti zamykania a odomykania čipom je hlúposť. s.námestník Davala ho vybral tam ,aby bolo čo najďalej od ľudí a pramálo ho zaujímalo možné napojenie na elektriku. Tu je jeho už otrepaná a nič nehovoriaca odpoveď na podobné podnety:
Dobrý deň,

problematikou komfortu uzamykania kontajnerových stojísk a riešenia tzv. „antivandal“ úpravy sa mesto spolu s Technickými službami mesta zaoberá aj v týchto dňoch. Sú pripravené návrhy riešenia, ale tie si vyžadujú značné finančné náklady najmä na doriešenie privedenia elektrickej energie k jednotlivým stojiskám pre napojenie elektronických zámkov, nakoľko napojenie z vedenia verejného osvetlenia nie je vo väčšine prípadov možné. Do úvahy pripadalo aj využitie zdroja elektrickej energie zo solárnych zdrojov, ale túto alternatívu sme po konzultácii s odborníkmi pre jej nízku účinnosť zamietli.

Technické služby mesta Trebišov
23. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Predmetné znečistenie bolo odstránené pracovníkmi Technických služieb mesta Trebišov. Uzamykanie kontajnerových stojísk s použitím čipovacieho systému je v štádiu riešenia.

Miroslav Davala
námestník riaditeľa Technických služieb mesta Trebišov
24. jún 2020

Stan

A ešte niekoľko rokov v štádiu riešenie bude !

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania