Petronova-Verejné služby-iné

Zodpovednosť za riešenie: Trebišov

V riešení
meno
Anna Slovakia 29. júna 2020

dobrý deň, ulica Petrovova a Ružová nemá optický internet, iba starú DSL technológiu, je rok 2020, podnikáme cez internet, potrebné sú videokonferencie, aj napr. pre vzdialenú výučbu detí, atď. Veľmi by sme potrebovali OPTICKÝ INTERNET. Je možné, že tu nie je z dôvodu, že firma E-MAX zaviedla už pre 10 rokmi vysokorýchlostný internet všade dookola, okrem ulíc Petrovova a Ružová a preto iným prevádzkovateľom internetu sa neoplatí investovať v tejto lokalite ? A tým, že E-MAX optiku nedotiahol aj tu, sú tým pádom tie 2 ulice 10 rokov odrezané od akejkoľvek optiky ? Je možné potiahnuť optický kábel v zemi popred domy ? Veľmi ďakujem za akúkoľvek reakciu, či vie mesto zabezpečiť OPTIKU aj tu - zvlášť v tejto dobe, keď je internet nevyhnutný.

14. júl 2020

Anna Slovakia

Mozem poprosit meno alebo oddelenie, ktore rozhodlo, ze vec sa nebude riesit ? Aby sme vedeli za kym uz nemame ist ? lebo oznacit vec iba ako neriesenu a bez nejakeho vysvetlenia nepovazujeme za korektne, dakujem
14. júl 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
statusy "neriešený/v riešení/vyriešený/uzavretý..." konkrétnym podnetom, ktoré občania nahlásia na portál Odkaz pre starostu, neudeľuje mesto resp. pracovník či oddelenie mestského úradu, ale konkrétny administrátor projektu Odkaz pre starostu ako "tretia strana." "Neriešeným" sa podnet stáva automaticky v prípade, že naň mesto nijakým spôsobom nezareaguje do určitého časového limitu od zverejnenia. Status zmeníme podľa toho, či a akým spôsobom mesto na Váš podnet zareaguje.
S pozdravom,

Anna Dráľová
administrátorka Odkazu pre starostu
15. júl 2020

Anna Slovakia

Ďakujem za vysvetlenie, tak hádam bude mesto natoľko korektné, že sa k tomu vyjadrí, aby sme vedeli čo s tým ďalej, lebo nám firma EMAX povedala, že ak by mali ťahať optický kábel na tie 2 ulice, "tak v spolupráci s mestom", lebo , že "mesto na tých uliciach nemá stĺpy verejného osvetlenia" - čo by bolo pre nich asi najľahšie, ale sú tu iné stĺpy alebo možno iné riešenia, čiže veľmi by sme prosili mesto sa na to pozrieť a riešiť to, a dať nám nejaké vyjadrenie, lebo iba nereagovať je dosť smutné aj zvláštne. Môžme vedieť komu konkrétne bol tento podnet mestu Trebišov zaslaný ? ďakujem
05. august 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
keďže je celá otázka určená pre firmu E-MAX, mesto Trebišov ju zaslalo kompetentnému pracovníkovi. Uverejňujeme odpoveď uvedenej firmy:

Ďakujeme za podnet. Spoločnosť E-MAX sa problematikou zaoberá, dotknutý zákazník bude kontaktovaný individuálne a vynasnažíme sa nájsť schodné riešenie.
Zároveň E-MAX rozpracuje PD pre vydanie rozhodnutia o umiestnení stavby na predmetnú lokalitu, aby bolo možné pripojiť na optickú sieť zákazníkov z ulíc: Ružová, Petrovova, Muškátová a Roľníckeho povstania.

Jozef Pirčák
+421 905 193 298
+421 56 333 8010
pircak@e-max.sk
http://www.e-max.sk

Mesto Trebišov
05. august 2020

Anna Slovakia

Ďakujeme za vyjadrenie, veľmi si to ceníme, veríme, že mesto bude v tejto veci nápomocné, a že sa to podarí zrealizovať čo najskôr.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.