Ulica Vladimíra Clementisa-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo s EČV, bez platnej TK a EK

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení

Ziadame o riesenie dlhodobo odstaveneho auta superb modrej farby Auto malo podla mojej informacie uz nalepenu vyzvu na odstranenie . Problem pretrval (2roky)

21. september 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Preposlali sme ho na vybavenie na príslušný odbor. O riešení podnetu budeme informovať. Ďakujeme za porozumenie
Kto? Mestská polícia Tnava

Mestský úrad v Trnave
21. september 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
v zmysle zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení
neskorších predpisov môže mesto požadovať odstránenie vozidla z miesta, na ktorom poškodzuje
alebo ohrozuje životné prostredie, alebo narušuje estetický vzhľad obce či osobitne chránenej časti
prírody a krajiny. Samotná skutočnosť, že vozidlo jeho držiteľ nepoužíva dlhší čas a dokonca ani
skutočnosť, že vozidlo nemá platnú technickú a emisnú kontrolu, nie je zákonným dôvodom pre
intervenciu zo strany mesta. Skutočnosť,  že vozidlo nemá platnú TK je v rozpore so zákonom, a v
takomto prípade je kompetentný konať Okresný úrad, ktorý vedie príslušné evidencie a držiteľom
vozidiel bez TK ukladá pokuty.

Na základe Vášho podnetu sme vec preverili priamo na mieste, kde sme zistili, že neexistuje
žiaden z uvedených zákonných dôvodov, pre ktorý by mohlo Mesto Trnava žiadať držiteľa vozidla
o jeho odstránenie z verejného priestranstva.

Mestská polícia mesta Trnava
21. september 2020

Robo

Dobry den, V odstavom vozidle sa nachadzaju ropne latky (nafta,olej) ktore mozu pre zly technicky stav vozidla ( neplatna TK) ohrozit zivotne prostredie.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania