Pásová ulica-stavby a budovy-neohlásené stavebné úpravy

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený

Chcel by som nahlasit stavbu prekrytej terasy spojenu pevne zo zemou lux modranka ktoru realizuje majitel na mestskom pozemku parcela C 1495/3 a opretu o nas dom ci sa nejedna o ciernu stavbu!!!!! Poprosim stavbu zastavit z dovodu nedodrzania stavebneho odstupu od nasho domu a nadmerneho hluku

11. január 2021

Trnavčan

Však podľa katastra to je bytová budova (stavba, ktorej najmenej polovica podlahovej plochy je určená na bývanie. Medzi bytové budovy patrí: bytový dom. rodinný dom. iné budovy na bývanie,)..
A ktovie čo hovorí územný plán na takúto prevádzku medzi rodinnými domami??
19. január 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Preposlali sme ho na vyjadrenie na príslušný odbor. O riešení podnetu budeme informovať. Ďakujeme za porozumenie
Kto? Odbor stavebný a životného prostredia

Mesto Trnava
21. január 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň. Stavebný úrad nevydával na pozemku p.č. 1495/3 pre predmetnú stavbu LUX Modranka žiadne povolenie na realizáciu prekrytej terasy. Stavebný úrad následne v danej veci vykoná štátny stavebný dohľad a ďalej bude postupovať v zmysle ustanovení stavebného zákona.

Odbor stavebný a životného prostredia
24. január 2021

Jozef Kaczirek

Zdravim, rad by som uviedol veci na priamu mieru, kedze sa mi dostalo do usi, ze nadmerny hluk a odstup pristavby v casti Lux prekaza majitelovi susediaceho domu. Zaroven sa chcem podakovat aktivnemu obcanovi, ktory napisal staznost v mojom mene - jedinym majitelom domu v pramom kontakte so spominanou stavbou som totizto ja (teda dufam:). Prevedenie pristavby mi bolo slusne oznamene vopred ,chlapi zo stavby boli dokonca tak ohladuplni ,ze sa pred realizaciou opytali na cas, kedy chodi nas dvojrocny syn popoludni spavat, aby sa vyhli hlucnejsim ukonom prace v danom case. Este raz teda dakujem aktivnemu ''bojovnikovi'' za moje prava ,ale ja osobne s touto vystavbou nemam najmensi problem. Ak by som ho mal, urcite by som ho konzultoval napriamo s majitelom budovy.

Zelam vsetkym krasnu nedelu.

S pozdravom,

Kaczirek
07. február 2021

Duvays

Hlavne nech štátny stavebný úrad, pozastavý stavbu na mestskom pozemku a zruší celý lux, nakoľko sa tu nedá vydržať v nedeľu ráno o 7mej už klepe rezne, všetko sa ozýva, do noci tu hučia ludia, nedá sa tu kludne byvat, a ano som sused, ktorý je nespokojný, lebo terasu si robi z oboch strán aj na tráve a je tu nadmerný hluk a to nehovorím že to tu ešte ma otvorené a púšta ludí dnu, možem poslať aj fotky mám ich veľa nafotenych
16. február 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň. Stavebný úrad preveril dňa 2.2.2021 uvedený podnet – stavebná činnosť na pozemku parc. č. 1495/3, 1495/4 k.u. Modranka, roh ulíc Pásová a K.Ježíka. Nejedná sa o žiadnu stavbu prekrytej terasy k prevádzke, ale o rozostavanú stavbu Fitnes ako prístavbu k stavbe súp. č. 8318, Ul. K.Ježíka 8, Trnava-Modranka, pre ktorú stavebný úrad vydal riadne stavebné povolenie. Jedná sa o jednoduchú prízemnú jednopodlažnú stavbu, pristavenú k stavbe súp. č. 8318, orientovanú v tesnom susedstve so stavbou RD súp. č. 8009, parc.č. 1500/72. Vlastník tejto stavby RD nevzniesol žiadne námietky voči stavbe fitnes, ako je prezentované v podnete zo dňa 11.01.2021 adresáta DUVAYS.

Odbor stavebný a životného prostredia
28. február 2021

Duvays

Dobrý deň o žiadnu stavbu fitnes sa nejedná,nakoľko tam fitnes bol a zrušil ho a dal tam stoly , kde sa stravujú ludia a je tu hluk a nedá sa tu normálne existovať a to co pristavil k tomuto nášmu domu je terasa aké fitnes???,alebo zväčšil na dalšie stoly na stravovanie, keď to nevyriešite napišem na štátny stavebný úrad do Bratislavy a dám to do markízy a jojky či tu može byť taká reštaurácia , keď tu hneď bývame nehovorím o myšiach a potkanoch čo tu chodia pri bytovom dome lux!!!!

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.