Ulica Kornela Máhra-oplotenie-poškodené

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Uzavretý
meno
Marta Dubovská 13. septembra 2021

Detský domov Kornela Mahra 10
V plote na strane od ZŠ chýba jedna časť, dá sa tade vojsť dovnútra.
Trebalo by skontrolovať, či v areali nebývajú bezdomovci, aby nedoslo k druhemu poziaru v poradi; pri prvom zhorela buda/sklad na dvore (vid foto), v ktorom bezdomovci byvali, a obhoreli dva prilahle stromy, ktore nasledne vyrubali.

14. september 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Preposlali sme ho na vyjadrenie na príslušný odbor. O riešení podnetu budeme informovať. Ďakujeme za porozumenie.
Kto? Odbor stavebný a životného prostredia

Mesto Trnava
16. september 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň. Za stav každej nehnuteľnosti zodpovedá jeho vlastník. V tomto konkrétnom prípade je podľa LV č. 8794 vlastníkom nehnuteľnosti štát – Slovenská republika a určeným správcom pozemku p.č. 1580/1 a objektu súp. č. 4131 na Ul. k.Mahra 10 v Trnave je Centrum pre deti a rodiny, Botanická 46, Trnava. Stavebný úrad následne upozorní určeného správcu o stave nehnuteľnosti a vyzve ho na zjednanie nápravy.

Odbor stavebný a životného prostredia
08. február 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ako už bol vyššie spomínané, vlastník pozemku bol upozornený na daný stav, mesto v tomto prípade urobilo všetko preto, aby sa podnet vyriešil.

Mesto Trnava
08. február 2022

Marta Dubovská

Radnica chce bývalý detský domov

Radnica už rokuje s rezortom práce o zámene za stavebné pozemky na Rekreačnej ulici.

TRNAVA. Mesto Trnava chce problém s nedostatkom miest v materských školách na sídlisku Prednádražie riešiť získaním objektu bývalého detského domova na Ulici Kornela Mahra, ktorý patrí štátu. Informoval o tom primátor Peter Bročka s tým, že už rokujú s rezortom práce, sociálnych vecí a rodiny o zámene za stavebné pozemky na Rekreačnej ulici.

„Získali by sme nehnuteľnosť bez toho, aby sme museli vynaložiť peniaze za nákup. Pre nás je tento priestor ideálny z viacerých dôvodov. Jedným je to, že je pripravený na pripojenie k susediacej materskej škole,“ povedal Bročka.
Štyri pozemky

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny si má určiť štyri stavebné pozemky, ktoré by v budúcnosti využil na vytvorenie zázemia pre deti v zariadeniach rodinného typu. V prípade dohody budú podľa Bročku vypracované na nehnuteľnosti znalecké posudky. Ak by sa ceny nehnuteľností odlišovali, jedna zo strán by rozdiel doplatila.

Čítajte viac: https://mytrnava.sme.sk/c/22777252/radnica-chce-byvaly-detsky-domov.html

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania