Ulica Vladimíra Clementisa-strom-napadnutý

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Uzavretý

ako chce mesto riesit problem s napadnutymi gastanmi v meste,kazdy rok sa stav zhorsuje

07. október 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet. Preposlali sme ho na vybavenie na príslušný odbor. O riešení podnetu vás budeme informovať, zdravotný stav gaštanov preveríme v spolupráci s odbornými pracovníkmi. Ďakujeme za porozumenie.
Kto? referát správy zelene

Mesto Trnava
26. január 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
v objekte ZŠ Spartakovská, ako aj v iných častiach mesta sa nachádzajú pagaštany / Aesculus hippocastanum/ , ktoré sú napadnuté ploskáčikom pagaštanovým / Cameraria ohridella/. V minulosti sa proti tomuto škodcovi používal postrek /cca. trikrát do roka/ vždy pri liahnutí motýľov. Štúdia Marcel Raček / SPÚ Nitra / a Ivan Iľko / TRUNI - zóna bez pesticídov/ uvádza, že alternatívnou možnosťou je zabezpečiť nadmernú zavlažovaciu dávku a poctivé vyhrabanie listov , ktoré sa spália. Vzhľadom k tomu, že aj v Trnave sa vytvorili zóny pre bez pesticídov a aj z dôvodu, že ide o areál školy, nebude mesto používať voči tomuto škodcovi chemické postreky . Údržbu zelene v objektoch ZŠ si robia vo vlastnej réžii.
Kto? referát správy zelene

Mesto Trnava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania